Tenisový turnaj AZ OPEN 2012

Sedím takhle po pátečním utkání s Frýdkem s kamarády na Plechárně, přijde Pačes, dá s náma 2 regenerační a začne nás přemlouvat, abychom se za pár hodin zúčastnili tenisového turnaje, který pořádá vedení našeho klubu, jelikož stále chybí pár plejerů, aby byl pavouk kompletní…

„Ale jo, proč ne, zkusíme to“, říkáme si a místo propité noci jdeme zodpovědně, něco kolem jedné hodiny, domů… Ráno budíček v 8, spolu s dvěma kamarády sedáme do stařičkého Renaultu a vyrážíme směr Životice, kde je opravdu moc hezký tenisový areál… Tam už se na třech kurtech (2x koberec, jeden antuka) rozpinkává několik hráčů, my se jdeme zapsat k panu Karlíkovi, vylosujeme si čísla a čumíme do „pavouku“, koho to dostanem za soupeře…

Na turnaji se nakonec objevilo 32 hráčů. Z týmu AZetu nechybí Jirka Krisl, Honza Daneček, Robin Pavlas, David Klimša, Patrik Rimmel, Víťa Stránský či narychlo povolaný Robert Říčka, kterého zlobilo zápěstí, proto s účastní nepočítal, nakonec však na přání organizátorů přijel… Z vedení našeho klubu se účastnili Jarda Mrowiec či Aleš Bambula, dalšími účastníky byli zástupci sponzorů, třešinkou na dortu byla pak účast Honzy Peterka…  Aktivních fanoušků AZetu moc nedorazilo, ale nějací odvážlivci se přeci jen našli.

Systém turnaje byl velice zajímavý, každý sehrál čtyři debly (zápas na 7 gamů), každý však s jiným spoluhráčem a vždy s jinými soupeři… Zápasy tudíž byli rozmanité a ani singlové schopnosti hráči nezaručily výhru, protože nikdo si nebyl jist, že bude mít stejně kvalitního parťáka. Z dvaatřiceti tenistů jich pak postupovalo 16 do vyřazovacího pavouka.

Hned první zápas se na mě a mého parťáka neusmál los, soupeři byli více než zdatní… Právě zmiňovaný Honza Peterek + bývalý aktivní hráč tenisu a současně i pozdější vítěz celého turnaje… A tak byla porážka 3:4 docela solidním výsledkem :-). Utkání navazovala dál a dál, vše pěkně odsejpalo, pan Karel v tom měl prostě systém a řád a nedopustil žádnou šlamastyku. Už nyní se špekuluje, že jej do organizačního výboru vezmou pořadatelé Olympijských her v Soči, v roce 2014…

Po tzv. základní části se tedy oddělila lepší a horší šestnáctka. Základní část vyhrál zástupce hráčů – Robert Říčka, který z dvacetiosmi možných gamů získal 23… Do té lepší šestnáctky se dostali i dva zástupci aktivních fanoušků – já a pak také Učitel, který se umístil hned za Robertem… Nutno také zmínit, že do závěrečné šestnáctky postoupili všichni hokejisté krom jednoho (zachováme dekorum a nebudeme jmenovat) + také zmiňovaní Jarda Mrowiec s Alešem Bambulou… Čili „AZet boys“ ukázali, že s tenisovou raketou si velice dobře rozumí.

Následoval oběd, který měl společně s večeří každý hráč zcela zdarma a ačkoli to podle množství vypitých „Tulamorek“ vypadalo, že pro mnohé účastníky turnaj končí, tak opak byl pravdou – byl teprve v polovině a to nejdůležitější bylo před námi… Čtvrtfinálové složení deblů se znova losovalo, já si jako spoluhráče vylosoval Jirku Krisla… Avšak los nám nepřál, našimi soupeři byli třetí nejlepší hráč po základní části – Víťa Stránský s kolegou…

Na kurtu číslo 3 jsme se chtěli pokusit o překvapení, s favority celého turnaje drželi krok, Za stavu 4:5 pro soupeře jsme vedli 40:15, ale soupeř si kvalitním servisem utkání pohlídal a porazil nás 6:4… Zde chci poděkovat Jirkovi za to, že mi byl skvělým parťákem a výborným hecířem, musím také smeknout před Straňasem, který byl určitě nejlepším hráčem na kurtu, jeho smeče a bekend, to byly opravdu účinné zbraně…

Víťa šel tedy do semifinále, dostal se tam také Patrik Rimmel (v páru s městským zastupitelem Petrem Smrčkem), dalším hokejistům se už ale nedařilo, vypadli všichni ostatní, vypadli také oba pánové z vedení klubu… Postup do semifinále si však vybojoval jediný zástupce fanoušků, zmiňovaný Učitel…

Z trojice spjaté s AZetem (Víťa, Patrik a Učitel) se do finále podařilo postoupit jen Straňasovi, všichni jsme mu přáli i celkové vítězství, avšak nepodařilo se a obsadil tak výborné druhé místo. Třetí pak skončil Patrik Rimmel… Z rukou prezidenta klubu, Jardy Mrowiece, byly předány pěkné poháry a další věcné ceny, sportovní část sobotního odpoledne skončila a mohla začít ta společenská… Pilo se, jedlo se (opravdu výborný oběd i večeře pro hráče v ceně startovného) a bavilo do pozdních nočních hodin, panovala výborná nálada…

Celou tenisovou sobotu si jistě užili všichni zúčastnění, tím hlavním byl sice tenis, ale našel se i čas na pokec s kamarády, dobré jídlo a pití, fajn zábavu… Za rok snad opět naviděnou a třeba i s větší účastní nás, fanoušků…

P.S. Vysvětlivky k fotkám. Odshora… 
1. Štítek na poháru
2. Poháry
3. Pan Karel, bravurní to hlasatel a zapisovatel
4. a 5. Honza Peterek
6. Robin Pavlas
7. Vít Stránský
8. Jirka Krisl
9. Patrik Rimmel
10. David Klimša
11. Jirka Krisl
12. detail na raketu Honzy Danečka
13. častý návštěvník zápasů AZetu a jeden ze dvou vítězů turnaje – Michal Brabec
14. na turnaji se i stříkalo
15. antukový kurt č.1 a koberec na dvojce
16. Straňas na příjmu
17. Pačes
18. rozpis zápasů
19. Pače a Jarda Mrowiec vyhlašují vítěze
20. Patrik Rimmel dostává věcné dary za třetí flek
21. nejmladší účastník turnaje
22. spoluhráč Patrika Rimmela – městský zastupitel Petr Smrček
23. nejúspěčnější z aktivních fnaoušků – Učitel
24. bývalý brankář AZetu a nejmladší jednička v historii klubu – Jiří Kratochvíl
25. pavouk finálové šestnáctky
26. fanynky na turnaji také nechyběly
27. Robert Říčka
28. třetí nejlepší pár
29. druhý nejlepší pár
30. vítězný deblový pár

Díky za všechny fotografie patří Michalovi Polákovi (http://www.empefoto.cz/)

Příspěvek byl publikován v rubrice Další a jeho autorem je J.R. from B.K.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.