Sezóna 15/16 pohledem skupiny Gastarbajtři

Sezóna 2015/2016 byla pro naši skupinu – Gastarbajtři ze Slezska (zkráceně GA) rozhodně přelomová. Zatímco předchozí byla taková ustavující a v lecčems nová, tato druhá nás už nepřekvapila, byli jsme na ni lépe připraveni a věděli jsme do čeho jdeme. Ustálil se také počet členů naši grupy a to na čísle 14.

24 - Litky

Do naší třetí aktivní sezóny jsme vstupovali se značným optimismem, již v létě jsme se radovali z dobrých termínů a protože jsme především výjezdová skupina, potěšil nás počet utkání naplánovaných na soboty!

Všechno se to rozeběhlo docela rychle, výjezd střídal výjezd, vyzkoušeli jsme si dvoudenní výjezd do Jihlavy a druhý den přesun do Českých Budějovic, poprvé vlakem jsme se vydali do Litoměřic, poprvé v novodobé historii se také odehrál zápas v Praze (na Slavii).
23 - Slavia

Vše pak vygradovalo v Prosinci. Náš oblíbený výjezd (výjezd do Benátek nad Jizerou) jsme pojali ryze jako „vánoční jazdu“ a v Benátkách se scházíme už několik hodin před zápasem. Poprvé v naší krátké historii jsme společně tvořili a vytvořili choreo, kterým jsme se v zápase prezentovali. Zápas to byl vítězný a tak po něm čekáme na hráče u autobusů a při odpálených prskavkách, pyrotechnice zpíváme Havířovskou Zvěř a vánoční koledy.
19 - Benátky
Ne všechno se nám na poprvé podařilo, ale celkově jsme měli z našeho snažení dobrý pocit. Do budoucna jsme se však mnohému přiučili a již víme kterých věcí se napříště vyvarovat.
20 - Benátky

Po novém roce nás čekal další dvoudenní výjezd do stejných měst jako na podzim, tedy do JIhlavy a následně do Budějovic. Ve znamení diskopárty jsme pak prožili výjezd do Mostu, který se zařadil z neoblíbeného výjezdu mezi ty nejpohodovější Při našem druhém mosteckém tažení na konci zápasu vytahuje transparent z vlastní dílny, na kterém je napsáno poděkování hráčům za super výjezdovou sezónu a spoustu bodů z venkovních hřišť, které jsme si v letošní sezóně připsali.

31 - Most

V předkole play-off míříme do oblíbených Litoměřic, kde hned ve třetím utkání slavíme postup do čtvrtfinále, Na utkání část z nás cestuje ve společnosti maminky Davida Pastrňáka, která celý zápas aktivně podporuje AZet z našeho sektoru! Po zápase s námi cestuje i na zpět a ve vlaku je jí nabídnuto čestné členství v naší skupině.

33 - Litky

Ve čtvrtfinále nás čeká Jihlava.. Opět Jihlava. Po zkušenosti z let minulých objednáváme v Jihlavě společně ubytování a pár hodin před zápasem se všichni scházíme. Stejně jako všichni ostatní i naše skupina si play-off maximálně užívá. Více k Jihlavě není třeba psát, kdo byl, tak ví, kdo nebyl, nechť jede příště. Snad už ale někam jinam, než znovu do Jihlavy. Ta už stačila a příště bychom se rádi vypravili do přívětivějších končin. Snem samozřejmě zůstává play-off v Praze, které letos bohužel nevyšlo. Nebylo však od něj daleko.36 - Jihlava

Po skončení mistrovských zápasů nás čeká dlouhá pauza do začátku nového ročníku. Protože nám chybí hokej, společně ještě navštěvujeme přátelské utkání v Ústí nad Labem mezi naší reprezentací a soupeřem z Německa.44 - repre

Sezóna 2015/2016 je tedy minulostí. Z našeho pohledu se jednalo o výtečnou sezónu, na kterou se bude dlouho vzpomínat, a ve které jsme se snad i my zapříčinili o dobré jméno našeho klubu a dobré jméno Havířovské Zvěře…

Na sezónu 2016/2017 se těšíme. Čeká nás letní schůzka, na které probereme naše nápady do nové sezóny. Něco už máme vymyšleno, ale pod pokličku zatím nahlédnout nedáme.

Uvidíme se na tribunách!
6 - SKS
10 - Lity 12 - Litky 15 - Most

 

 

Sepsal: Dalibor Durčák