Sezóna 15/16 pohledem skupiny Destillere Crew

Již čtvrtým rokem začíná příprava DC na sezónu stejně. Přípravný zápas a pak rovnou přesun na noční výšlap, načež druhý den, jak už bývá rovněž zvykem, se povalujeme od otvíračky do zavíračky v jedné hospodě/restauraci. Na pořadu je nejen hodování, ale i rozebírání organizačních věcí, které s DC souvisí. Především řešíme první DC vlepky, které si chceme na úvod sezóny nechat vyrobit. Ačkoliv máme v hlavách mnohem nápaditější předlohy, pouštíme se do jednoduchého motivu. Volíme nového zástupce DC do organizační skupiny HZ, která má ovšem jepičí život. V neposlední řadě máme v merku termínové listiny. Hrajeme si s termíny prvních výjezdů.

13393291_10206404168167881_597313598_nTěsně před sezónou se k nám pak dostává 1000 ks vlepek, které dělíme rovným dílem a zbytek sezóny poctivě vylepujeme po celé republice. Liga je ze startu hodně divně nalosována, aspoň pro nás. První sobotu s Litoměřicemi trávíme na svatbě jednoho z členů DC. Zbytek domácích se hraje přes týden. Proto na první ostrý zápas se dostáváme až do Přerova, kde poprvé v sezóně věšíme i svou flagu. O týden později se scházíme na tvorbě chorea na Prostějov společně se zbytkem HZ a hned ve středu vyjíždíme v hodně slušném počtu do Prahy na Slavii. Dva dny na to vyjíždí brněnská ekipa do Třebíče, kde jsou nešťastně vyfoceni v blízkosti znojemských fanoušků. Od té doby je naším snem družba se Znojmem. Den před listopadovým státním svátkem si dva členové naši skupiny berou volno a cestují ze Slezska až do Kadaně! Cesta je dlouhá neuvěřitelných 710 km. Kluci jsou mazaní a vezou nejen 3 body, ale i díky všelijakým slevám, akcím a bonusů nocují ve 4 hvězdičkové hotelu v Praze zcela zdarma. Na druhou stranu, ale platí daň z hlouposti díky tomu, že omylem zakoupí 6 jízdenek na trasu Havířov – Praha místo 2.13390878_10206404167927875_384066960_n

Co se týče zápasů doma, je to spíše za trest, a to jsme přítomní většinou jen v soboty, kvůli práci a škole různě po republice. Neumíme si ani představit jaké ty středy musí být. V kotli se cítíme jako staří pardálové, když tam vidíme tu omladinu. Nicméně není problémem, že tam chodí skoro ještě děti, ale je problémem, že tam nechodí staří. Ti by tam měli být! K tomu, abyste stáli v kotli, nepotřebujete mít vlepky, trička nebo flagu. Prostě jenom přijďte a fanděte. Pokud to takhle půjde dál, obávám se, že budou existovat zápasy, kdy kotel vůbec nebude. Můžeme házet rukama nad politikou, nad výsledky fotbalové reprezentace, ale zrovna tohle je věc, kterou může kdokoliv z nás změnit.13390775_10206404167967876_1478061597_n

V prosinci se naše aktivní řady ztenčí na 8 členů. Jeden z nás se rozhodl vzdát se výjezdových aktivit. Celkově naše výjezdy převážně stojí na Brněnské sekci a tamních DC kumpánech, včetně přítelkyně jednoho z nás. U zbylých pak jde vidět, že ta chuť a časové možnosti už nejsou jako dříve, a to zejména u těch, kteří finišují svá vysokoškolská studia. Naopak dobrou známkou je, že většina pracujících má entusiasmu až až, tak snad si ho mezi sebou dokážeme nadělit pro další sezónu. Smutné na tom je, že ačkoliv se sami pereme s menší krizí, jsme jednou z nejaktivnějších skupin, ne-li tou nejaktivnější. V roce 2016 jsme byli takřka všude, jen ty Budějovice nám utekly.13384805_10206404167887874_417594365_n

Neskutečnou radost nám dělají hráči, kteří venku vyhrávají x zápasů v řadě a dostávají se do playoff, se kterým jsme už ani my moc nepočítali. Fenomenální šňůru předvádí nejen oni, ale i naše „výjezdová jednička“ – nejaktivnější jazdovník celé Havířovské zvěře, když z posledních 16 výjezdů absolvuje celkem 13. Celkově ve 30 venkovních zápasech jste mohli 24x najít alespoň jednoho DC člena.
Sezóna nám směřuje do předkola, a tak vyrážíme do Litoměřic. Cestujeme s nejznámější havířovskou maminkou posledních dnů, a cestou též získáváme obraz Karin, který poté věnujeme hráčům ke čtvrtfinálovému postupu. Při duelech s Jihlavou si zřizujeme DC centrálu v Brně a nocujeme zde stejně jako dva roky zpět. S účasti na playoff musíme být spokojeni, protože jsme vyjeli vždy v nadpolovičních počtech. Sezónu ukončujeme tak, jak jsme ji začali – svatbou dalšího z DC členů.
Sami jsme zvědavi, co pro DC přinese sezóna 2016/2107 a jaké budou naše účasti, každopádně hodně napoví rozlosování soutěže a další celodenní rokování, před jejím začátkem.

Sepsal Host DC

Příspěvek byl publikován v rubrice Další a jeho autorem je J.R. from B.K.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.