Přemalujme Marka Laca!

Je den po utkání mezi AZetem a Vítkovicemi, koukám na fotky ze zápasu. Zadívám se na Marka Laca. Včera to byl i jeho zápas, podal velmi dobrý výkon. Něco mi tu ale nesedí. Jsme AZet Havířov, jsme černí, modří a bílí. Ta Markova maska se mi nelíbí. Ta oranžová barva na ní, ten znak Anaheimu nebo co to tam má. Jasně, Marek Laco je v letech, kdy tohle už asi neřeší, není to mladý kluk, který natěšený čeká na další sezónu, až představí novou podobu své masky. Chápu to. Né každý si na to potrpí. Ale co kdybychom se o postřik jeho masky, pěkně do barev AZetu, postarali my fanoušci? 

minJe to možná bláznivý nápad, ale pořád si myslím, že v jednotě je síla, že jsme schopni to dokázat a dát tak hokejové veřejnosti opět najevo, že v Havířově se táhne za jeden provaz, že provázanost A týmu s fanoušky je zcela mimořádná. A tak jsem si řekl, že do toho jdu, že to zkusíme… Třeba i po rozhovoru s jedním současným hráčem AZetu, který se mi přiznal, že ani jemu se nelíbí, v jakých barvách je maska Marka Laca…

Úvodem jsem kontaktoval trenéra Littnera, který má v klubu na starost brankáře a s Markem Lacem komunikuje nejvíce. Jeho souhlas byl velice rychlý, no ještě aby ne :-). Pak už se jen čekalo, až on bude kontaktovat našeho gólmana a jak se samotný strážce svatyně bude na návrh fanoušků tvářit…laco1laco2

Poté už se jen čekalo, do sobotního dopoledne, až se vyjádří manažer klubu Patrik Rimmel. Když i on se vyjádřil ve smyslu, že s tím nemá nejmenší problém, ba naopak, bylo možné, uvést věci do reálného a konkrétního pohybu…13942323_1231046043581739_435780643_nMarek Laco byl nápadem fanoušků překvapen a slíbil, že pokud by se celá věc dotáhla do zdárného konce, můžou fanoušci jeho masku navrhnout zcela sami, podle svého. Jediná podmínka je ta, aby na masce bylo něco červeného, alespoň malá část masky v této barvě (slovenský znak?), neboť zřejmě se jedná o oblíbenou barvu našeho prvního muže brankoviště. Jinak že fanouškovské fantazii nechá zcela volný průběh.laco4

Včera jsem s trenérem Littnerem ladil poslední detaily. Postřik nové masky trvá cca 3 týdny, pokud by akce vyšla, šel bych pro masku s ním a oproti faktuře, která zde bude zveřejněna, ji společně s ním převzal. Cena by vyšla na cca 4 000 – 5 000. Pro nás berme cenu 4 000,-, kterou zkusíme vybrat. Marek Laco, pokud by jeho maska šla na nový postřik, je připraven si z domova přivézt masku náhradní, aby v ní mohl chytat, dokud nebude hotová maska nová…

Na mail brumm.kreisel@seznam.cz, na diskuzní fórum webu az-fans.net, či do zpráv na Facebooku mi můžete psát, co byste na masku navrhovali. Netřeba dělat kompletní grafické návrhy, stačí napsat co na masku a kam to umístit… Postavy, motivy, obrázky apod. 

TÍMTO TEDY OFICIÁLNĚ ZAČÍNÁME VYBÍRAT ZCELA DOBROVOLNÉ PŘÍSPĚVKY NA POMALOVÁNÍ MASKY MARKA LACA, ABY I ON ŠEL DO NOVÉ SEZÓNY V TĚCH NEJHEZČÍCH BARVÁCH, V BARVÁCH AZETU! 

 • přispěj minimálně 40 Kč na pomalování masky. Když přispěješ víc, bude to jen plus. 
 • každý, kdo dá minimálně 40 Kč, bude jeho jméno či přezdívka na zadním krytu masky! S Markem Lacem je tohle domluveno. Na zadní straně masky budou jmenování všichni, kteří přispějí.
 • zda-li chceš být na masce uveden celým svým jménem nebo přezdívkou, záleží jen na Tobě! Minimální příspěvek je 40 Kč, u fanouškovských skupin, pokud na masce chtějí být uvedeni jako skupina, pak 400 Kč.
 • své příspěvky můžete posílat na fanouškovský účet 2600368027/2010
 • účet má za fanoušky na starosti Jirka, kdykoli jej můžete kontaktovat, na téma finančních příspěvků je připraven Vám poskytnout jakékoli informace
 • veškeré otázky ohledně této akce, na téma samotného postřiku apod., Vám na svém Fb profilu určitě rád zodpoví také trenér AZeťáckých brankářů – Jan Littner. Touto cestou bych mu rád poděkoval za pomoc s organizací této akce!
 • pokud by celá akce vyšla, požádám poté oficiálně naše vedení, zda-li by mohlo masku s návrhem fanoušků od Marka Laca odkoupit, aby maska zůstala v klubu i poté, co Marek jednoho dne odejde!

Shrnutí:
FANOUŠKOVSKÝ ÚČET – 2600368027/2010 !
NAJDI SI TŘI MINUTY ČASU A POŠLI ASPOŇ 40 Kč !
JAKO DÁRCE BUDEŠ UVEDEN, SPOLU S OSTATNÍMI, NA ZADNÍM KRYTU MASKY ! 

Když jsem s tímto nápadem přišel, bylo by asi vhodné, abych šel příkladem. Symbolických 111 Kč  (tři jedničky – Marek, klub a fanoušci!) putovalo na postřik masky Marky Laca.
platba2

Přilož ruku k dílu a přispěj i Ty. V sezóně pak budeme hrdí, že první gólman AZetu nosí masku, jejíž návrh vzešel od těch, bez kterých by klub nemohl fungovat. Od fanoušků!

Pondělí, 15.8. – AKTUALIZOVÁNO! 

V tuto chvíli máme vybrány finanční prostředky na postřik masky pro Marka Laca, čili prvotní myšlenka celé akce se podařila a všem dárcům moc děkujeme! Marek Laco BUDE PŘEMALOVÁN! Pojďme však peníze, které jsou už nyní navíc, nad rámec prvotní myšlenky výběru, investovat dál. Pojďme se společně složit také na postřik masky pro Kamila Šimečka, který je taktéž plnohodnotným brankářem A týmu AZ Havířov! Pokud se nám to povede, bude i jeho maska v klubových barvách AZetu!

Čekáme na poslední finanční příspěvky této netradiční, ale už nyní úspěšné sbírky, hned poté zveřejníme celkovou vybranou částku, včetně příspěvků jednotlivých fanoušků. IMG_4148a687e7f9a6c060f91ef9561eb0ddf96a Sepsal J.R. from B.K.

Příspěvek byl publikován v rubrice Další a jeho autorem je J.R. from B.K.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.
 • depuis

  Aby bylo místo na všechny jména 🙂

  • John Ross

   Neboj, to zvládnem :-).

 • Borty

  Ahoj, zasílám návrh, prosím, provedení moc nesuďte, jen mi přišlo snazší to nakreslit, než popisovat 😀

  • John Ross

   Děkuji.

   • Borty

    bude prosím tě potom nějaká ta skupina na Fb, kde budeme řešit ty návrhy? Docela se na to těším 😀

    • John Ross

     Ozvi se mi do zprávy na Fb.

 • Michal

  Ahoj, jsem původem Havířovák a zároveň fanoušek AZ. Nyní žiji v Čechách a můj desetiletý syn hraje hokej za Pardubice, také v bráně. Připojuji se k této výzvě s troškou jiné kávy. Dělám airbrush a nabízím zhotovení helmy pro Marka zdarma… tedy skoro zdarma… dejte vybrané peníze do mládeže AZetu ročníku 2006 a já Lacovi rád udělám masku gratis, tak co vy na to fanoušci 🙂 přikládám i nějaké foto mých prací, zdravím a přeji šťastnou volbu…Michal.