TIPOVAČKA 2017/2018 – pravidla a vylepšené ceny!

Vážení přátelé drobného hazardu, sportu, sázení a AZetu Havířov, přinášíme Vám úvodní článek k soutěži TIPOVAČKA AZ-FANS, která má na našem fanouškovském webu mnohaletou tradici a po loňském ročníku, kdy jsme soutěž hodně inovovali, se pomalu připravujeme na ročník letošní. V dnešním článku se Vám pokusíme osvětlit pravidla letošní soutěže, kdy nebude to nic složitého, neboť zůstávají takřka neměnná. Představíme Vám i ceny pro ty nejlepší, ať má každý z Vás o motivaci víc…

Kdo hrál naši soutěž loni, nebude pro něj takřka nic nového, tedy pokud se nezařadí mezi ty úplně nejlepší a nepostoupí do Play-off. Ačkoli to na začátku loňského ročníku třeba vypadalo složitě, každý si zkusil, že opak byl pravdou… Kdo loni nehrál a letos by se rád zapojil, nechť pozorně čte…

CO BUDEME TIPOVAT?

Tipování pro tento ročník bude následující: Tipni výsledek zápasu AZetu po 60-ti minutách hry a střelce první branky AZetu, při domácích utkáních pak navíc i počet diváků!

příklad Tipu: (AZ – Litoměřice) 5:2, Krisl, 1 685 diváků

KOLIK A ZA CO ZÍSKÁM BODŮ?

Zde dochází k drobné změně oproti loňskému ročníku, kdy jsme vyhodnotili, že +8 bodů za uhádnutí přesného výsledku je příliš, místO osmi bodů budeme tomu, kdo uhádne přesný výsledek dávat už „jen“ bodů 5. Čili celkově, pokud přesný výsledek trefíš, získáš 10 bodů (5+5 za uhádnutí vítěze zápasu) místo dosavadních třinácti. Od této drobné redukce si slibujeme především ještě větší vyrovnanost v celkové tabulce, čili soutěž bude mít ještě větší náboj!

+ 5 za uhodnuté přesné skóre zápasu po 60-ti minutách hry
+ 5 za uhodnutí vítěze zápasu či případné remízy (1, 0, 2)
+ 3 za uhodnutý počet diváků (tolerance + – 100 diváků)
+ 3 za správné uhodnutí střelce první branky AZetu v utkání
+ –  takový počet + – bodů, kolik nasbírá Tebou tipnutý hráč (střelec) v utkání. Čili získat můžeš prakticky od třeba -5 až po +5 bodů! (ukazatel + – bodů bude vždy vyhodnocen dle zápisu z utkání na webu hokej.cz!)

Příklad:
Pro 3. kolo budu mít tip (AZ – Motor) 5:2, Krisl, 2 685 diváků. 
Zápas skončí 3:1, první gól dá Maruna, přijde 2700 lidí a Jirka Krisl bude mít -1 bod, neboť se přimotá k jedné obdržené brance. Mé body? 5 za vítězství AZetu, 3 body za diváky, od toho se mi odečte bod za Juru Krisla, po prvním kole tak budu mít 7 bodů. 

DO KDY A KAM TIPOVAT?

Tipovat lze klasicky zde do komentářů k článku k aktuálnímu utkání, stejně tak lze, stejně jako loni, tipovat do komentáře na diskuzním fóru našeho webu, kdy právě na fóru bude vždy odkaz pro nové kolo Tipovačky a Vy můžete tipovat do komentářů právě pod vložený odkaz. Svůj tip můžete vložit minutu pře začátkem utkání, takže pokud se hraje např. od 17:00, můžete tipovat do 16:59!

SYSTÉM SOUTĚŽE?

Po každém kole zde bude aktuální tabulka, ze které po 44. kole postoupí 10 nejlepších tipérů do závěrečného velkého Play-off! Play-off bude složeno ze zápasů AZetu a to od 45. kola do konce základní části, pokud se AZet dostane do Play-ff, bude to také součástí našeho tipovacího Play-off! 

Suma sumárum, základní část Tipovačky končí v pondělí 29. ledna!

BUDOU BONUSOVÁ KOLA I LETOS?

Stejně jako loni a předloni, i letos budou tu a tam vložena bonusová kola, vždy atraktivní zápasy, kdy budeme tipovat jak klasické tipy, tak i různé bonusové a přídavné věci, jako například fanoušky v hostujícím sektoru apod. Tato bonusová kola budou také, opět stejně jako loni, nabízet bonusové ceny!

CO MOHU VYHRÁT?

Mnoho z Vás se jistě těší na ceny. Jsme moc rádi, že i díky novému „sponzorovi“ naší soutěže můžeme navýšit cenu pro nejlepšího tipéra po základní části, k tomu jsme se rozhodli navýšit i celkové finanční odměny! Posuďte sami

Po základní části:  
1. místo – 800,- + 50 l. bečka Svijan v Hospůdce Radioklub
(s vítězem se pak zástupce Hospůdky Radioklub domluví, zda si vítěz vybere bečku 11ku Máz, 12ku Rytíř či třeba 13kuKníže)/ loni 700,- za první místo
2. místo – 500,-/loni 400,-
3. místo – 300,-/loni 200,-

Cena pro vítěze PLAY OFF aneb Mistr TIPOVAČKY SEZÓNY 2016/2017:
Vítěz – 700 Kč + pohár pro vítěze/loni 700 Kč + pohár pro vítěze
(foto poháru pro vítěze Play-off minulého ročníku,
letos bude pohár zase o malinko jiný)

Cena pro vítěze PLAY OFF SÍNĚ VÍTĚZŮ:
1. místo – 250 Kč + věcná výhra + podepsaný dres Jiřího Krisla, ve kterém nastoupil k historicky prvnímu utkání novodobého AZetu/
loni 200 Kč + věcná výhra
2. místo – 100 Kč + věcná výhra/loni věcná výhra
3. místo – 50 Kč + věcná výhra/loni věcná výhra

Dali jsme možnost jednomu z provozovatelů Hospůdky Radioklub, aby nám o podniku, především o tom, čemu v šenku věří a na čem mají postaven celý koncept, řekl pár slov…
„My máme hospodu, která se nachází asi 100 metrů od Kovárny na Terase, postavenu na trochu jiném konceptu. Máme tři základní piva (Radegast 10, Svijany 11 a Litovel Gustav 13) a po letní sezóně (cca říjen až duben cca) točíme na zbylých dvou pípách různé speciály. Protože, co si budeme povídat, je trochu jiná doba a ač si to mnozí nechtějí připustit, tak lidi už mají dost Radegastu a zkouší různá ostatní piva, jejichž kvalita je mimo jiné výborná (vlastní zkušenost z cca dvou let provozu). Takže například Radegast 12 (byť jsem předtím také nepil téměř nic jiného) jsme vyřadili z provozu úplně a nabízíme jiné dvanáctky z menších (méně známých) pivovarů…“

VÍTĚZOVÉ JEDNOTLIVÝCH KOL?

Téměř po každém kole se budou udílet ceny pro tzv. Vítěze kola (případně dvoukola), kdy odměnou budou různé drobné ceny, vždy takové, které se nám pro Tipovačku podaří aktuálně získat (cena pro Vítěze kola bude uvedena vždy v nadpise daného kola), kromě toho pak každý vítěz kola postoupí do tzv. SÍNĚ VÍTĚZŮ, V té si všichni vítězové jednotlivých kol a dvoukol zahrají své vlastní Play-off. Čili může se stát, že pro velmi úspěšné tipéry mohou únorové dny znamenat lítý boj hned na dvou frontách! V play-off klasickém + v Play-off síně vítězů.

Pokud více tipérů bude mít stejný bodový zisk v daném kole a my tak budeme muset vybrat jednoho, který bude vítězem kola, bude u domácích zápasů pomocným kritériem počet diváků. Kdo jej trefí blíže, bude vítězem kola! U venkovních zápasů ještě zvažujeme možnosti, do prvního venkovního duelu budeme včas informovat…

KAM SE OBRÁTIT PŘI DOTAZECH ČI POTÍŽÍCH?

Při jakýchkoli problémech s tipem, kdy Vám třeba zapomeneme přičíst body apod., nebo při jakékoli nesnázi s Tipovačkou, nebo i při jakýchkoli dotazech či žádosti o vysvětlení, pište své dotazy na Fb uživatele John Ross nebo Jan Abdul Knap, vždy se pokusíme o co nejrychlejší nápravu, radu či vysvětlení.

———-

Tak, to by pro dnešek bylo zatím vše. Už v pátek však přineseme první článek, který se bude vázat k prvnímu utkání AZetu, které sehrajeme v Praze na Slavii. Všechny karty jsme dnes neodkryli, nabídneme ještě nějaké to překvapení. Ale o tom až v pátek :-).

SOUTĚŽ, HRAJ, VYHRÁVEJ…

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipovačka a jeho autorem je J.R. from B.K.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.
 • Danek BG

  Asi souhlasím, že 13 bodů bylo hodně za uhodnutý přesný výsledek + samozřejmě tím pádem i vítěze, ale spíš bych byl pro nechání 8 bodů za přesný výsledek a řekněme 2 body za uhádnutí vítěze či remízy. Přijde mi to logičtější. Přece jenom kolikrát za sezónu kdo uhádne přesný výsledek (někdo třeba ani jednou) a proti tomu vítěze či remízy. Určitě to není na stejné rovině… Když vezmu třeba nedávný přátelský zápas Poruba – AZ, kdekdo uhádne vítěze, přesný výsledek už asi tolik lidí ne.:-) Ale věc názoru.
  Jinak ceny pěkné, hlavně ta první cena!

 • David Adamec

  4:2 pro Az Hudeček 1900

 • Miroslav Dvořák

  7:1 čb fllman 1450