Diskuze

Diskuzní fórum fanouškovského webu www.az-fans.net.
Dodržujte prosím pravidla diskuze, pod své příspěvky se podepisujte jednou stálou přezdívkou. Pokud je primárním zájmem vyvolávání negace a urážky, nikoli diskuze a prezentování svých názorů na aktuální témata, mohou být takové příspěvky smazány. Pokud se někomu příspěvek nepovede vložit správně, upravíme jej tak, aby byl v vložen v takové podobě a formě, jakou si pisatel přál.
—————————————————————————————————————–

Napiš nový příspěvek

 
 
 
 
Pole označené * jsou povinná.
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, může však sloužit pro případné kontaktování vás administátory.
Vyhrazujeme si právo položky smazat nebo nezveřejňovat, pokud porušují už roky platná pravidla tohoto diskuzního fóra.
180 entries.
J.R. from B.K. wrote on 18.9.2022 at 10.19
Na tribuně se pohybuji více než 30 let, aktivně pak nějakých 23. 23 let aktivně. Tribunou žiju, tribunu sleduju, mapuju, tribunu miluju. A jsem hrozně alergický na to, když ji hodnotí někdo, kdo o ní moc nemá páru, když ji hodnotí někdo, kdo umí zakřičet "jebat Opavu", ale pro tribunu vlastní neudělá nic.

Často jsem četl o tom, že slávistická TRIBUNA SEVER, na které sídlí kotel Sešívaných, je kult. Už několik let jsem tento kult, zda jím tato tribuna opravdu je, chtěl zmapovat. Konečně se mi to podařilo. Je kult? Není? V čem je výborná? V čem mě zklamala? Jak by dopadlo její srovnání s kotlem chacharů? Lze to vůbec srovnávat?

"Stojím asi 10 metrů od spíkra, neustále pokukuji jak po něm, tak po klucích v jeho okolí. Třeba po těch, kteří vzhůru nohama věší ukořistěnou vlajku rivala z Budějovic (viz foto). Většina jich je radikálně orientovaných, zkouším si dávat pozor, aby mé sledování nezbystřili. Najednou vidím, že 3 z těch kluků se z míst u spíkra seberou a jdou směrem ke mně. Jednu tvář si pamatuju z hokeje. Doufám, že jdou jen na záchod, pro klobásu nebo na pivo. Tři mladíci se však zastaví 2 metry ode mne. Stojí. Je mi to krajně nepříjemné, říkám si, zda tu takto stojí kvůli mě, zda mě třeba poznali. Musím nyní udělat něco, čímž od sebe odpoutám případnou pozornost. Musím ze sebe "udělat slávistu". Využívám momentu, kdy charismatický slávistický spíkr rozjíždí chorál, který znám, protože se mi moc líbí. Využiju znalosti slov, otevírám ústa a dělám, že zpívám také. Nezpívám, jen hýbu ústy do rytmu a hrozně moc doufám, že mé "fandění" ti tři kluci uvidí..."
"SKS chorál..."

V úterý, přesně v 9 hodin ráno, zde přinesu obsáhlou reportáž z návštěvy Tribuny Sever, kdy díky té návštěvy jsem si uvědomil a pochopil věci, nad kterými jsem doposud nepřemýšlel a viděl je třeba jinak...
J.R. from B.K. wrote on 18.9.2022 at 9.08
S velkým potěšením musím oznámit, že na mou, spíše ze srandy myšlenou, výzvu k sázce kývla paní Foldyna Holendová, PR manažerka AZetu Havířov 🤝.
Uzavřenou sázku zpečetím zde, tímto příspěvkem. Oč jde? Pokud AZ Havířov z prvních tří ligových utkání v sezóně neuhraje 7 bodů, tak dotyčná, kterou baví foodblogerství, doma připraví plněné ovocné knedlíky (ideálně sypané tvarohem) a napíše o tom foodlogerskou recenzi, kterou poté vložím zde. Zda přípravu knedlíků pojme jako video, ve kterém bude účinkovat jen v průsvitné zástěře, pod kterou bude nahá, aby video mělo větší dosah, to už nechám na ní.
Pokud AZet těch 7 a více bodů uhraje, tak paní Foldyna Holendové 2x umyju auto. Jednou v listopadu, jednou v prosinci, vždy to bude před zimním stadionem, před zápasem AZetu nebo během něj, v kanclu u Pačese si do kbelíku naberu teplou vodu a půjdu na věc.
Jelito, koptyto, platí to ✅.
J.R. from B.K. wrote on 18.9.2022 at 9.04
David Foltyn: Na havířovském náměstí jsem na pana premiéra Fialu bohužel nebyl 😞. Se svým kabinetem to má ukrutně těžké, vládne v době, která je náročná, vládne po svých předchůdcích, kteří zemi, a hlavně státní kasu, zanechali v nějakém stavu, je proto logické, že dělá chyby. Stejně, jako je dělám, já, ty, každý z nás. Na pana premiéra jsem však moc hrdý a obrovsky, v tom boji s populismem, s dezinformacemi a hlavně s obyčejnou lidskou hloupostí, která je nekonečná, mu držím palce. ❤️

Davide, hrozně rád bych s tebou někdy vedl VĚCNOU politickou debatu. O korupci, o inflaci, o schodku státního rozpočtu, o zastropování cen elektřiny či potravin, o daních apod. Ale ty jsi, a bohužel tak to je, i když to zní jakkoli blbě, neuvěřitelně hloupý člověk. Ostatně, už jsme se tu o takovou debatu nejednou pokoušeli, já se tě na něco zeptám, chci rozvést diskuzi, však tvůj mozek má blíže k tomu psímu (omlouvám se všem psům) než k lidskému. Na nic neumíš odpovědět, neumíš reagovat, neumíš komunikovat, máš své načtené z Facebooku a to ti stačí. Je děsivé, že takoví lidé mají volební právo, je děsivé, že takoví lidé spolurozhodují o osudu země.

Mnohé tvé zdejší výroky vejdou, a vlastně už vešly, do dějin. Nikdo, i když konkurenci jsi občas měl, tu nepředvedl takovou show, jakou, skoro pokaždé, když napíšeš, předvedeš ty. Z té plejády tvých hlášek bych jako nejlepší označil asi tuhle... "Známá od mamky byla v Itálii, žádné rakve tam neviděla, myslím si, že Covid je jeden velký zkurvený podvod...". Na tuhle hlášku si často vzpomenu, hrozně se směju, když jsem potom četl tento článek, který není dlouhý, měl jsem tě před očima. Ten článek tě krásně popisuje, parádně vystihuje. Tebe a tvé kolegy, většinou hrdé české vlastence, kteří o vlastenectví často nemají ani páru. Doporučuji jej k přečtení každému...
"David a jeho kamarádi..."

P.S. Na Facebook se nedívám, nesleduji ho, vím proč. Poruším to jednou za čas, z 95% když jsem opilý. Včera jsem byl, na fanouškovské schůzce ve 100 komínech do mě nalili nějakou tu vodku. A já se podíval na Facebook. Na oficiální stránku klubu AZ Havířov. Roloval jsem níž, na starší příspěvky. Narazil na jeden a... Chtěl bych vyjádřit neskutečný obdiv a respekt klubu mého srdce za zveřejnění pár dní starého příspěvku s ukrajinskou 🇺🇦 stužkou. Jsem hrdý na člověka, který tento příspěvek vložil. Příspěvek, kterým jsme nemohli prakticky nic získat, jen ztratit. A přesto jsme s ním přišli. I když, koho jsme ztratili? Tupce, kteří napíší, že už na hokej nepůjdou? Ne, ti na něj už roky dávno nechodí a jen grycají na internetu... Tihle kriplové u klubového příspěvku rozjeli ruský narativ a já si rád uložil jejich jména. Ovi Aksol, Lukáš Grc, Martin Stárek, Michal Mundier, Radim Uherek a Roman Hellstein. Myslím si, že by měli být popliváni. Ano, chovám se a píši nevhodně, vím to, ale takhle to cítím. Však dotyčným dám šanci, aby dříve poplivali oni mě. Dnes od 17 hodin budu v Beskydu v tričku, kterým opět vyjádřím neskonalý a nekončící obdiv ukrajinským hrdinům. Kdy to, co nyní ukrajinští bojovníci předvádějí, mě v posledních dnech naplňuje neuvěřitelným štěstím. Je mi jedno, jestli AZet porazí Vyškov, tohle je prkotina. Však to, co se nyní děje na východě Ukrajiny, mě opravdu dělá šťastným, protože tohle dění, na rozdíl od toho hokejového, je opravdu životně důležité. Sláva hrdinům! Sláva Ukrajině! 💙💛
David Foltyn wrote on 18.9.2022 at 0.37
Doufám že jsi byl na toho tvého debila jak si hrdy na náměstí většího lháře sem neviděl nic proti tvému přesvědčení ale je to totální lhář

A ještě jedna věc co se týká hokeje dresy budou zveřejněny kdy díky za odpověď
J.R. from B.K. wrote on 17.9.2022 at 9.00
Za 60 minut vyjedou hráči AZetu na led ve zbrusu nových dresech. Jaké budou?

AKTUALIZOVANÝ ONLINE PŘÍSPĚVEK (průběžně načítaný o novinky):
9:24 - na ledě ještě probíhá trénink nějakých mládežníků, ale už se to všechno schází, desítky dětí, rodičů, do kabiny míří první hráči A týmu...
9:27 - markeťáci Raszka a Foldyna Holendová aktuálně v mikinách AZetu, načesaný (neplést s bývalým útočníkem Vyčesaným) Pačes zatím v červeném svetru.
9:29 - do kabiny míří další a další hráči A týmu.
9:31 - prezident Malíř se mezi střídačkami zatím pohybuje jen v krátkém triku, na první pohled není na nikom zřejmý smutek ze včerejší porážky Třince... 🙂
9:35 - na malých žáčcích, kteří netrpělivě už stojí na trestné lavici, jsou poprvé spatřeny nové dresy! 🖤 Zatím jsou vidět jen ze zadní strany.
9:39 - z kabiny AZetu vycházejí pánové Jemelík, Malíř a Mikulík a oba Raszkové, všichni v symbolech AZ Havířov.
9:94 - mezi střídačkami, kde je čilý ruch, jsou už, samozřejmě v AZeťáckém, i pánové Kozel či Křivohlávek.
9:43 - je hrozně nostalgické se dívat, jak se spolu na střídačce baví právě Pačes s panem Mikulíkem. Ihned si vybavuju legendární video z bitky "Mikulík vs. Klimša" 😀.
9:47 - končí trénink dorostu, na led vjíždí rolba, do haly přichází pan Matúš Szilágyi. Celý v černém, na dálku "svítí" kotníkové bílé tenisky. Vše se chystá...
9:49 - jezdí rolba, na střídačce už je usazen první mládežnický tým, poprvé vidím nové dresy i ze přední strany... ⚫🔵⚪
9:55 - snad se to nějak zamaskuje, ale v týmu, který se nyní chystá na focení, má každé dítko jiné štulpny. Jiné barvy.
9:57 - Michal Raszka, který už si na ledě chystá foťák, nazouvá na boty "návleky s ostny", aby mu to na ledě neklouzalo. Stejně tak Robin Pavlas, ten už sundal "Hamáčkův" svetr a na ledě je překvapivě jen v triku s krátkým.
9:58 - první dva hráči A týmu jsou na ledě v nových dresech. Hlavním dirigentem všeho je Pačes.
10:00 - skoro až neuvěřitelný pohled na cca 120 osob, které jsou na ledě a na střídačkách v jednotných dresech... A přicházejí další!
10:02 - mezi střídačkami se nyní objevil i primátor města, pan Josef Bělica.
10:03 - respekt před Pačesem, jak organizuje to, aby se na společnou fotku zorganizovali všichni podle velikosti. Malí dopředu, velmi dozadu! Mnoho desítek hokejistů!
10:05 - rodiče fotí jako o život, je jasné, že nové dresy už kolují po Faceboocích apod.
10:07 - velké emoce, tohle tu ještě nebylo!
10:08 - Pačes je výborný! Klobouk dolů. Primátor Bělica má pod bundou tričko AZ!
10:11 - prezident Malíř vytáhl na dnešní focení zbrusu nové tenisky - sněhově bílé, bez jediné šmouhy.
10:13 - na ledě se objevil hráč v dresu #30 DANEČEK, ale Lukáš Daneček to není.
10:14 - primátor Bělica odhodil bundu a v triku AZ s krátkým rukávem vchází na ledovou plochu.
10:15 - prakticky celý klub je nyní, a nebylo to nic snadného, seřazen. Michal Raszka ladí poslední detaily, společná fotka se blíží!
10:16 - v hledišti je více než 100 rodičů, blesky telefonu hrdě blikají...
10:20 - fotograf Raszka vyzývá všechny, kteří budou na fotce, aby na jeho pokyn ukázali zaťatou pěst a zakřičeli JOOO!
10:21 - VYFOCENO!
10:22 - primátor Bělica opouští zimní stadion.
10:23 - Pačes a trenéři nyní chystají lavice pro focení jednotlivých havířovských týmů.
10:25 - první hráči A týmu už v civilu opouštějí zimní stadion. Focení A týmu proběhne kdy?
10:28 - Robin Pavlas zaslouží absolutorium, skvěle diriguje fotící se děti. Nyní mu hodně pomáhá i Milan Mikulík.
10:33 - vyměnil jsem si pár zpráv s panem Malířem (který mi napsal "Bude to krásné"). V jedné z nich jsem napsal "Pačesovi kupte 3 piva, na ledě je nejlepší..."
10:37 - Marek Štipčák opouští stadion. Ještě stále mu drží účes.
10:38 - drtivá většina hráčů A týmu má na zádech jmenovku. Tuším, že ji neměl #4 Michael Kolarz. Znamená to něco? Nebo jsem se jen přehlídl?
10:40 - na focení přijíždí tzv. Křivohlávkovci, probíhá poslední modelace účesů u juniorky...

10:53 - nyní probíhá focení jednotlivých kategorií, jeden tým po druhém, fotky svých mančaftů si trochu dirigují jednotliví trenéři, největší práci však stále odvádějí Pačes s Mikym. Většina lidí z klubu už zimák opustila, postupně odcházejí i ti, kteří mají odfoceno. Tím končí i tento online přenos.

Jaké to dnes na zimáku bylo? Viděl jsem dresy (světlou variantu), nebudu k nim nic psát, každý se vše brzy dozví a dresy uvidí. Během focení jsem měl místy husí kůži, ta jednota AZetu, která byla na ledě patrná, kdy vše je dotvářeno tím, že KAŽDÝ MĚL NA SOBĚ SYMBOLY AZETU, byla obrovská. Měl jsem z toho fajn pocit. Jiný, než v předchozích letech. Myslím si, že v klubu se značku AZ snaží někam posunout. Díky jim za to. Jo a mimochodem, měl jsem dojem, že zase o trochu víc jsou hrdí rodiče dětí, které nový dres budou nosit. Tahle akce se prostě povedla, díky všem za její vymyšlení, uspořádání, nelehké zorganizování.
Toman wrote on 16.9.2022 at 16.33
J.R.: souhlasím se vším. Tu druhou ligu nemůžeme a nesmíme hrát donekonečna. Za mě max 3roky-tak jak při obnovení AZetu. Když bych to měl brát z pohledu vedení,tak první sezonu si přichystat půdu pro jednání s potencionálními partnery a na ledě hrát top 4. A od druhé sezóny aspoň do baráže-ikdyby neúspěšné,ale prostě aby lidé viděli nějaké postupné krůčky.
Ad sponzoři: myslím, že ztráta Residoma a Pody nás asi bude mrzet více, než si možná někteří budou chtít připustit. Tohle jsou firmy, které budou frčet bez ohledu na to kolik bude stát elektřina atd. Sehnat průmyslové firmy na sponzoring bude asi problém, když se podívám na naší firmu,ze které od počátku roku muselo skončit cca 400lidí a nikdo neví co bude příští rok,ale je mi jasné že tyhle problémy nemá jen naše firma,tak nebudu nad tím plakat, tím nikdo nikdy nic nezměnil. Situace je jaká je a každý musíme dělat tak, aby zase bylo dobře-na tribunách i v životě.. tímto přeji všem jen dobré.
J.R. from B.K. wrote on 16.9.2022 at 15.44
"Pane, prosím vás, přispěl byste nám do kasičky na choreo?", zeptal se mě mladý slávista hodinu před zápasem, kdy jsem vešel na Tribunu Sever. Jako jeden z prvních. Nevěděl jsem, co dělat. Dát a být malinko za vola nebo nedat a být za vola? Slávista na mně mé vnitřní rozpaky snad nepoznal...

Blíží se vydání mého obsáhlého reportu z návštěvy TRIBUNY SEVER.
T.Silesian wrote on 16.9.2022 at 12.26
Ještě k 2. lize : v roce 2010 a poté jsme také hráli 2.ligu - ale to bylo všechno jinak ! Obnovený AZ a všichni okolo něj byli v laufu,na vlně - což bylo ovlivněno samotným faktorem obnovení našeho milovaného Azetu, dále tím kdo tady hrál ( Potok,Říčan,Danečci,Rimmel, Prokop,Najdek,Krisl,atd. - mám před sebou bulletin 2011 - 2012... ), hladem fandů a diváků po absenci hokeje.Velkou roli ovšem hrála samotná ta 2. liga - to kdo v ní hrál !!! Přerov,Vsetín,Prostějov, a další - řada týmů ,které měly ambice na 1.ligu a byly na vzestupu divácky i jinak. Tím i úroveň 2. ligy byla na tuto soutěž vysoká.To všechno dohromady přineslo vysoké návštěvy,a vlnu zájmu o havířovský hokej...vzpomínáte na zápasy s Orlovou ? Kolik nás bylo v Orlové ,když piča Ivan hned po buly zajel hokejkou do obličeje Potokovi ? To všechno ( ale i další faktory ...) ovlivnilo ty sezóny ,které už nezažijeme - prostě to byly neopakovatelné roky. Proto jakékoli srovnávání toho ,že už jsme přece 2. ligu hráli ,je absolutně nemožné ! To byla jiná 2. liga a jiný svět ... včera byl na hokeji vznesen vůči mně dotaz , jak si mohu na to co dnes hokejově 2. liga představuje,koupit permanentku - hned na místě mne napadla odpověď : nekoupil jsem si ji na hokej,ale na AZ ...
J.R. from B.K. wrote on 16.9.2022 at 8.34
Toman: Jasně, mnohdy může sestup o ligu níže pomoci, takových klubů bychom v historii našli. Nám pomohl a pomáhá v tom, že je tu nové vedení, které má chuť věci měnit a posouvat. To je fajn.
Však zároveň si myslím, jak, dovolím si tvrdit, znám tuctového havířovského příznivce, že pád pomůže pouze tehdy, pokud se buď do dvou let dostaneš zpět nebo pokud máš ambice se dostat zpět. Nikdy jsem moc nechápal, když tady někteří psali, a nejvíc na rozum mi to nešlo u kolegy dot (.), jehož názory mají vždy hlavu a patu, že raději by hráli 2. ligu. Hoši, sorry, ale ta 2. liga je hrozný chlív 😉. Na jeden rok dobrá, max dva, ale hrát to dlouhodobě? Děkuji, nechci. Čili jak říkám, ano, spadne se, pročistí se to, však rychle výtahem zpátky. A toho já se nejvíc obávám. Né u mé osoby, která to víc bere jako společenskou záležitost, ale u toho tuctového fanouška, která ten hokej vnímá primárně ze sportovní stránky. Bojím se prostě, a v tom je má hlavní skepse ze sestupu, že v našem domě se ten výtah, který nás má vyvézt opět nahoru, pokazil a momentálně nejede. Řečeno jinak? Pokud nemáš postupové ambice, pokud Ti díky sestupu odejde většina dobrých sponzorů apod., nemohu s jistotou říct, že ten sestup je "fajn"... Víš jak to myslím 😉. A pozor - tím našemu vedení absolutně nevyčítám, že ty postupové ambice letos nemáme, já to naprosto chápu, však celý můj příspěvek je koncipován právě s ohledem na toho tuctového fanouška. U kterého nebuďme naivní ohledně jeho zájmu o mládež, o redakci apod., ten potřebuje vítězství na ledě a posily. Vše ostatní je až potom... Bohužel.
MatyAZ wrote on 15.9.2022 at 23.52
Dnešní výkon kluků, který byl z 50% nahrazen hráči z juniorky nelze komentovat...Ale sorry...dnešní výkon Mrowiece?...Totální dement. .A to sem většinou nic na něho nepsal...Ani na kraj by se nehodil
Adam wrote on 15.9.2022 at 20.37
Dle Facebooku AZ Havířov jsme dnes prohráli s Vyškovem? Proti Michalovi Raszkovi vůbec nic nemám, ale grafiku dělá on pokud se nepletu? Příspěvky na FB nevím.. Každopádně na hokeji jsem nebyl (v týdnu jsem v práci jinak bych zašel) ale dle fotky na grafice a toho co jsem věděl předem jsme hráli s Novým Jičínem....
Toman wrote on 15.9.2022 at 15.56
J.R. : nevím hele..před rokem jsem psal, že možná sestup potřebujeme, že někdy je potřeba udělat krok zpátky,aby si udělal dva kroky dopředu, takže já to asi jako tragédii neberu, stávají se horší věci a pořád je to "jenom" sport.Staré vedení už tady není, což bylo potřeba. Když si vzpomeneš jak jsme si psali někdy na jaře,tak jsem Ti vyjádřil svoji obavu,aby to tady nebylo moc Třinecké. Současné vedení ale neznám, nevidím do zákulisí, takže se ani neopovažuji hodnotit jestli se hýbe směrem, který jsme si všichni přáli a jestli ta změna měla smysl. Nemůžeme všechno brát z hlediska "teď a tady",ale potřeba se na to dívat aspoň ze středně dobého hlediska. Pokud lidé uvidí, že se postupně věci posunují vpřed (mládež,redakce, zájem o fanouška atd.),tak pevně věřím tomu, že se lidé na zimák vrátí..teda rozhodně v to doufám.

Ještě doplním, že každopádně je smutné vidět hráče jako Mařka, že oblékají jiný než havířovský dres,ale takový je hokejový život a přeji jim vše dobré a ať se jim daří.
J.R. from B.K. wrote on 15.9.2022 at 13.51
Dnes jsem dal za víc peněz 3 dlouhodobé tikety:

Libor Hudáček (Třinec) nezíská 50 bodů v zákl. části ELH.
David Tomášek (Sparta) nezíská 50 bodů.
Lukáš Radil (Pardubice) nezíská 49 bodů.
J.R. from B.K. wrote on 15.9.2022 at 11.22
Chvíli po začátku druhé půle, když stojím asi 10 metrů od charismatického SKS spíkra, a pozoruji první řadu kotle Tribuny Sever, kterou okupují kluci v černém, si všímám, že 3 z nich se zvedají a někam jdou. Zastavují se prakticky vedle mě. Na 3 metry. Postávají. Je mi to hrozně nepříjemné. S mladými radikály Slavie jsme se minimálně 2x potkali, je mi jasné, že poznat mě, byl bych bit. A zasloužil bych si to! Nemám tu co dělat! Po trojici trochu pokukuji, asi né dost nenápadně, protože minimálně jednou se naše pohledy střetávají. Spikr zrovna rozezpívá chorál, jehož slova znám. Přemýšlím, zda naoko neotvírat ústa a dělat, že zpívám. Že jsem slávista!

Už brzy zde přinesu report ze své návštěvy Tribuny Sever.
J.R. from B.K. wrote on 15.9.2022 at 7.20
T.Silesian: Tvůj příspěvek mi mluví z duše, já bych každé Tvé slovo podepsal. Byl to včera hrozně smutný pocit...
Mnozí lidé si ještě stále plně neuvědomují, jak obrovskou tragédií sestup je, ti, kteří si to uvědomují, pak jen velmi obtížně hledají zápal pro druholigové boje, navíc nejsme v pozici, že se do Chance ligy chceme co nejdříve vrátit...

Mimochodem, bilancoval jsem si v hlavě poslední 4 sezóny AZetu, je krásně vidět, jak jsme se "z výsluní" propadali níž a níž, jak každá další sezóna byla horší a horší, jak to k pádu všechno směřovalo...

18/19 - parádní Play-off s Motorem, kdy favoritovi hrdě vzdorujeme, na krásné zápasy si do haly najde cestu i 3000 lidí...
19/20 - na ledě velmi povedená sezóna je pokažena příchodem Covidu, je zrušeno Play-off, sezóna končí hrozně divně...
20/21 - tým výrazně posiluje, máme ambice jako nikdy předtím, před sezónou jsme tipováni na TOP4, nakonec se, podruhé v prvoligové historii, neprobojujeme do Play-off...
21/22 - během sezóny je odvolán velmi populární trenér Režnar, i přesto nakonec SESTUPUJEME z Chance ligy... Jedna, často moc krásná, etapa klubu definitivně končí.
Jan wrote on 15.9.2022 at 6.53
Schůzka ve 100 komínech - klasický pajzl pro klasické ztroskotance 😅😅
T.Silesian wrote on 14.9.2022 at 20.32
Velmi smutná středa ...1. liga startuje bez Azetu ... nevěřil bych ,že se toho opět dožiji !! Myslím,že řadě fandů ještě naplno nedošlo ,jak velký průser to je - to není jen pád o soutěž níže !! To je pád z profesionálního hokeje do amatérského ,se vším co to obnáší...
Ondra wrote on 14.9.2022 at 18.27
"Redakce " může být podepsána pod PF přáním, v poděkování fanouškům za celý rok, ale ne pod každým článkem
J.R. from B.K. wrote on 14.9.2022 at 16.59

Úvodním kolem dnes začíná Chance liga, kterou AZ Havířov po 9 letech ostudně opustil. Bude mi hrozně moc chybět, ale co se dá dělat, i nadále ji budu pečlivě sledovat, i nadále o ní budu psát, třeba i proto, že v soutěži bude působit řada Havířováků.
Dnes jsem u Tipsportu a Fortuny poslal několik tisícovek do hry na dlouhodobé sázky (pořadí, duely), zároveň jsem požádal 2 redaktory webu hokej.cz o natipování Chance ligy 22/23 (díky moc!), s dovolením zde jejich jména a tipy zveřejním, jsem si totiž jist, že čtenáři mají o informace tohoto typu velký zájem...

Marek Hedbávný, redaktor hokej.cz:
1. Vsetín (Play-off ale vyhraje Zlín)
2. Zlín (v zákl. části dojede na velkou motivaci soupeřů)
3. Jihlava
4. Poruba
5. Sokolov
6. Slavia
7. Třebíč
8. Přerov
9. Prostějov
10. Frýdek-Místek
11. Litoměřice
12. Kolín
13. Pardubice B
14. Šumperk

"Třebíč na čtvrtý místo, jako někteří bookmakeři, nevidím, i když stát se to může, bude to zase vyrovnaný, ale třeba Sokolov mi přijde lepší, Poruba to letos taky už poskládala líp. Slavia zase bude mít dva špičkový útoky, jsem zvědav, můj názor totiž je, že je lepší mít dva parádní útoky a pak dva průměrný než čtyři dobrý, vyrovnaný..."

Pavel Mandát, redaktor hokej.cz:
1. Zlín
2. Vsetín
3. Poruba
4. Jihlava
5. Prostějov
6. Slavia
7 Sokolov
8. Třebíč
9. Přerov
10. Frýdek-Místek
11. Pardubice B
12. Litoměřice
13. Kolín
14. Šumperk
Radim wrote on 14.9.2022 at 15.18
J.R.: Článek opraven 😄😄😄
J.R. from B.K. wrote on 14.9.2022 at 15.18
Radim: Tyhle věci mě serou. Hrozně serou. OK, když někdo příliš neumí psát, omluvme jej věkem či tím, že se slohovým nadáním se člověk buď rodí nebo ne. Snažím se, byť obtížně, tyhle argumenty pochopit.

Ale pokud během jednoho týdne 2x zkopírujeme článek cizí redakce a jen připíšeme prakticky jednu vlastní větu, a v obou případech v ní uděláme minelu jak hrom, tak už to není ani o věku, ani o tom, že dotyčný nemá slohové nadání. Už je to o tom, že... Ne, škoda mluvit.

Předevčírem jsem měl "školení" s velmi sympatickým a inteligentním klukem z eSport, kdy zjistil jsem, že havířovská redakce je v ještě větším rozkladu, než jak jsem si situaci představoval. Ano, pojďme ji zlepšit, pojďme pracovat na odstranění chyb, pojďme to dělat malinko jinak a hlavně výrazně lépe, ale pokud nezačneme tímto, těmito absolutními základy, tak už nám není pomoci...

Co mě v neposlední řadě sere, to je podepisování se pod články jako REDAKCE. Proč? Stydí se někdo za to, že napíše článek? Stydí se třeba i vedení klubu za to, že napíše článek? V minulosti, když klub něco napsal, podepsal to právě jako VEDENÍ KLUBU. Teď všechno možné schováme pod slůvko redakce. Myslím si, že v redakci už jsem také a mám problém s tím, že články, na kterých jsem nijak nespolupracoval, jsou podepsány jako ""redakce""... Přijde mi to v principu podobné, jako kdyby klub vydal článek s podpisem "vedení klubu" a např. prezident Malíř by o článku nic nevěděl...
Radim wrote on 14.9.2022 at 11.00
Minule to byly 4 výhry v řadě a nyní po zápase v Kopřivnici:

"AZet v přípravě slaví čtvrtou výhru." 😄
J.R. from B.K. wrote on 14.9.2022 at 8.45
Včera mi bylo v Praze ukázáno, ve kterém domě bydlí Pasta (zajímavá čtvrť, kterou by málokdo tipnul na první pokus), místo Pasty jsem však kousek od baráku potkal Adama Poláška. Stejně jako u Filipa Panáka v ZOO, tak ani v tomto případě jsem si na otázky typu "Jak moc velký bordelář je v kabině Robert Říčka?", netroufl... 😟
J.R. from B.K. wrote on 14.9.2022 at 7.17
Hezké kurzy v rámci Chance ligy?

- Zlín nevyhraje základní část (1.41)
- Poruba do 2. místa (7.00)
- Poruba do 6. místa (1.85) 🔝
- Třebíč nebude do 6. místa (1.85)
- Pardubice B nebudou do 10. místa (1.90)
- Zlín vs. Poruba 2 (4.28)
- Poruba vs. Prostějov (1.96) 🔝
- Poruba vs. Slavia (1.60) 🔝

Tohle mě trklo do očí na první dobrou, ještě je pak vypsaných spousta zajímavých duelů či sázek, že bude/nebude do 6. místa, tam všude lze ještě spoustu zajímavého najít...

Budu se však muset vrhnout na detailní studium sestav, je hrozné, že díky našemu sestupu z Chance ligy člověk malinko ztrácí přehled. Třeba na první dobrou čumím jak puk, jak vysoko je bookmakery tipována Třebíč. Nutí mě to, zvýšit jim návštěvnost webu +1 a trochu se jim podívat na zoubek 🙂.
Tomáš P. wrote on 13.9.2022 at 23.17
V sobotu, 17. září, v 18 hodin, v hospodě 100 komínů, proběhne předsezónní fanouškovská schůzka. Pokud se někdo chce nějak aktivně zapojit do chodu fanouškovské scény, nebo má něco podnětného, ať určitě dorazí.
Maroš wrote on 13.9.2022 at 19.18
No počítal jsem s tím, že se bude hrát od 18 hodin, koupil jsem si permici a pracovní doba do 18 hodin 🙂
Jirka wrote on 13.9.2022 at 19.01
Tak se dívám a všechny domácí zápasy od 17hodin. Pokud se to člověk ještě nějak oficiálně dozví.
J.R. from B.K. wrote on 13.9.2022 at 16.27
Kdo má dobrou paměť, vzpomene si, že schůzka klubového vedení (a většinou i trenéra a kapitána týmu) s fanoušky se v předchozích letech konala vždy až poté, co proběhla oficiální klubová tiskovka před sezónou. Dopoledne tiskovka, odpoledne, nanejvýš druhý den, pak schůzka s fanoušky...

Letos? Klub přichází se změnou, kdy schůzka s fanoušky (+ politiky 😃 #nadsazka) se bude konat dříve, než oficiální tiskovka. Klub argumentuje tím, že fanoušek by měl dostat první informace právě na schůzce, která je pro něj určena.

Nicotné, leč milé, velmi chválím.

P.S. Při logické neúčasti Honzy Maruny se letos bohužel nedočkáme otázek "Honzíku, a jak se máš?", tak uvidíme, zda fanoušek, který dotazy tohoto typu každoročně pokládá, osloví nového kapitána. Vidíš to? Teď mě to napadlo - dočkáme se už na schůzce odtajnění nového kapitána? 🙂
J.R. from B.K. wrote on 13.9.2022 at 9.18

Ústy paní sekretářky, či jak tuto paní nazvat, nám přišlo pozvání na setkání s primátorem města, panem Josefem Bělicou. Když píši nám, myslím tím fanoušky havířovského hokeje.

Jak už to tak bývá, lidé po informacích prahnou, však sami si pro ně "nepřijdou", i přesto jsme veřejnosti poslali nabídku, že této schůzky se může zúčastnit prakticky kdokoliv.

Na poslední chvíli, díky odcestování do Prahy, jsem ze schůzky vypadl já, zastoupili mě však dva jiní fanoušci, které pro havířovské tribuny pokládám za důležité, se kterými moc rád spolupracuji, debatuji, diskutuji, řešíme AZet...

Je pondělní podvečer, před Magistrát města přichází prezident klubu Petr Malíř, na sobě ležérní šedý oblek, ke kterému vhodně zvolil bílé tenisky, navíc je zde pozitivní podezření, že opět použil velmi svůdný parfém Bleu de Chanel. Ohledně svůdnosti, kterou prezident nastavil vysoko, se nenechala zahanbit ani PR manažerka Vendula Foldyna Holendová, která oblékla černé šaty, k nim elegantní světlé lodičky...

Schůzka má do značné míry navázat na poslední schůzku u primátora Bělici, kterou jsme absolvovali někdy na začátku tohoto roku, to když se řešily možné změny ve vedení havířovského hokeje.

A ano, opravdu tomu tak je, začátek schůzky se v tomto duchu nese. Primátorem nám je vysvětleno, proč to s havířovským hokejem dopadlo jak dopadlo (proč toto vedení, proč né jiné vedení apod.), však do tohoto tématu bych nerad zabředával, nepokládám za ideální, kdybych zde o těchto věcech nyní psal, ty zazní jindy a jinde. A už brzy.

Trochu překvapím, ale nepokládám ani za šťastné, abych zde v následujících řádcích psal o dalších věcech, které se na schůzce, která nakonec trvá zhruba jako jeden fotbalový zápas, kdy rozhodčí nenastavuje 20 minut proto, že fanoušci jej přerušili pyrotechnikou, dále probírají.

Proč? Nechci, ať to zní pichlavě či jakkoli útočně, jistě je fajn, že fanoušci spoustu zajímavých informací dostali a dostávají, však když to řeknu kulantně, tak kdybychom je zde měli všechny zmínit, mohlo by to vypadat, že jsme prostředníkem, potažmo tento hojně navštěvovaný web je prostředníkem, pro jakousi předvolební kampaň. Agitaci, či jak to nazvat. Kdy, a ať se na mě kdokoliv zlobí, je ze schůzky patrné, že volby jsou opravdu za dveřmi.

I proto je možné, že řadu témat ze setkání v primátorově kanceláři rozpitváme později, po volbách, mnohá ta témata patří v tuto chvíli do úst kandidátům do městského zastupitelstva, né zde. Opakuji, že v tuto chvíli není úplně vhodné, abychom zde psali o věcech toho typu, že pan primátor řekl, že "pokud budu zvolen, tak...". Omlouvám se, ale tohle by nebylo šťastné, zároveň razantně zdůrazňuji, že nejde o naše politické sympatie, nicméně celkové politikaření zde, právě před volbami, nechceme tahat.

Závěrem se sluší a patří poděkovat primátorovi města za to, že fanoušky k osobnímu setkání pozval, že jim sdělil mnoho zajímavých informací, na spoustu věcí nastínil svůj pohled, určitě si toho velice vážíme.

P.S. Slovo závěrem? Když chválím, jsem plácán po ramenou, mnozí mi nadbíhají, však když kritizuji, jsem často nepřítelem číslo jedna. Tento přístup, kdy se snažím o vyváženou férovost, se mi hrubě nelíbí, však za těch 12 let, co se pohybuji nadmíru aktivně kolem AZetu, jsem si už zvykl a případné označení za škůdce apod. mi přijde komické. Proč o tomto píši? Není nikdo, kdo nové vedení havířovského hokeje chválí více než já. A má chvála je zcela opodstatněná, je proto, neboť to tak vnímám, protože se mi moc líbí, po jaké cestě se vedení vydalo. O tom žádná. Však když budu mít pocit, že se mi něco nelíbí, ozvu se stejně rychle, přímo a razantně, jako když chválím. Dnes se mi nelíbí, a klidně bych to mohl dlouze rozvést a rozpitvat, do detailu říct, proč je to špatně apod., že na nedělní setkání do Beskydu, setkání mezi klubem a fanoušky, byl oficiálně pozván i pan primátor Bělica. Nelíbí se mi to. A pozor, není to v žádném případě nic proti panu primátorovi, reagoval bych úplně stejně, kdyby byl primátorem kdokoliv jiný. Je to nářek nad tím, že z příjemné neformální schůzky, které mají nějakou tradici, děláme už trochu něco jiného. Byť, jak se šušká, tak pan primátor stejně nejspíše nedorazí. Nicméně tohle je špatně. Tohle tahání politiky, které je pro klub sice velmi důležité, však které by mělo mít určité mantinely a které by se nemělo míchat s něčím, co je určeno primárně pro FANOUŠKY... Vždy si zkouším tyhle situace představit u jiných klubů, abych si ověřil, jak uvažuji. Ano, myslím si, že kdyby pan Brabec pozval do hospody Parlament, na setkání s fanoušky, primátora Ostravy Macuru, pár dní před volbami, že ani chacharům by to nevonělo a cítili by za tím něco, co...
J.R. from B.K. wrote on 12.9.2022 at 16.25
Jelikož jsem hodně na ty všemožné statistiky, tak...
Pražská ZOO otevírá v 9:00 ráno. Dnes, kdy pondělí asi bude, z hlediska návštěvnosti, nejslabší den v týdnu, prošlo v 11:00 bránou, čili 2 hodiny po otevření, přesně 672 lidí, v poledne, čili po třech hodinách, pak 1043 návštěvníků 🙂.
Podle mě tak ze 70% cizinci. Z Čechů (Slezanů) jsem zahlédl stopera Sparty Filipa Panáka, na pichlavé otázky jsem si netroufl...
J.R. from B.K. wrote on 12.9.2022 at 7.28
Dlouho jsem to měl v plánu. Opravdu hodně dlouho. Včera se mi to podařilo.

Navštívil jsem, jako nezávislý pozorovatel a "novinář", slávistickou Tribunu Sever. Byl jsem na ni se zdravým respektem k ekipě SKS, malinko se strachem, však i přesto jsem celý zápas strávil v samém jádru kotle. Střídal jsem místa, byl i nedaleko spíkra, detailně jsem pozoroval práci ultrasky, slávistů vybírajících do čapky, slávistek prodávajících nálepky, po očku pokukoval po mladých radikálech, pozoroval jsem náturu lidí v kotli, opravdu každý detail, protože tribunou žiju více než 22 let, jsem pozorně vnímal. Hodně pozorně. Až tak pozorně, že jsem musel být obezřetný, abych nebyl prozrazen, protože je jasné, že takový člověk by měl být vykopán a vyfackán...

Nakoukal jsem věci, o kterých budu psát report. Ještě předevčírem bych nevěřil, že o Tribuně Sever napíšu věci, které mám nyní v hlavě... Věci dobré i špatné. Bude to vyvážený a co nejvíc objektivní report. Který někomu možná vyrazí dech, protože něco nějak vypadá a pod tou skořápkou to může být, často bývá, trochu jiné...

Jak dopadne srovnání TS a kotle chacharů?
(obsáhlý report zde přinesu ke konci týdne, nyní už běžím před Městský soud se podívat na Babiše...)
Radim wrote on 11.9.2022 at 14.41
Co se týká umístění, tak bych to tipoval na zajímavé souboje, hlavně mezi 2-4 místem a 5-6 místem. První místo je víceméně Znojmo, do trojice o 2-4 flek bych se nebál tipnout AZ, NOVÝ JIČÍN A HAVLÍČKŮV BROD a do dvojice o 5-6 flek bych tipnul Opavu a Vyškov, takže zatím bych taky nebyl moc optimisticky s tim Vyškovem na 2 fleku.
Takže:
1. ZNOJMO
2-4 AZ
2-4 NOVÝ JIČÍN
2-4 HAVLÍČKŮV BROD
5-6 OPAVA
5-6 VYŠKOV

7-11 Zbytek
J.R. from B.K. wrote on 11.9.2022 at 11.45
Hošani, díky za fajn rozbory a názory, abych z toho udělal nějaký výcuc, tak lze říct, že na 1. lajně se shodneme (trenére, né že nám do toho hodíte vidle!), největší emoce a otázky nyní budí, trochu překvapivě, Kryštof Stuchlík, očekáváme boj o 2. lajnu u Jakuby Mrvy, obranu bereme tak nějak hotovou a uzavřenou.

Těšme se na úterý, na to, jaké další karty nám zápas odkryje! Potvrdí se naše tipy na složení 1. lajny? Budeme moudřejší, zda 2. centrem bude Jirka Zdeněk? Dá nám zápas další nápovědu, kam v sestavě směřují Stuchlík, Haas (někdo z nich na křídlo?), Mrva a Tvrdý? Ukáže se, kdo by v lize mohl začít v lajně číslo 4? Ukáže se obrana jako docela krystalizovaná nebo nás něco překvapí?

David D: S tím Vyškovem a Valemzem jsi mě docela překvapil, já bych nebyl ani tak optimistický (Vyškov), ani tak pesimistický (Valmez). Vsadil bych, že AZ po základní části před Vyškovem, s dobrým kurzem bych i zkusil, že Vyškov nebude TOP4 :-). Nicméně pořád je na tyto prognózy brzy, pořád ještě kádry všech klubů mohou doznat zajímavých změn... Ostatně, před ligovým startem můžeme pořadí natipovat, mohu vymyslet nějakou soutěži o ceny a tak. Ať si to uděláme hezké a víc nás to baví 😁.
David D wrote on 10.9.2022 at 21.50
V Opavě hrál Stuchlík tuším na křídle takže bych ho na toho centra nutně nedával ale výkon z jeho strany nic neviditelný. Ještě bych počkal hráče na střídavé starty z první ligy které k nám půjdou.
PS: k přípravě soupeřů Znojmo jasně první ale Vyškov má taky výborně našlapaný tým a viděl bych je na 2 místo a AZ až na 3. U ValMezu čekám veliký propad loni první ale odešli důležití hráči tak ty bych pasoval na takove 9-10 místo.
Radim wrote on 10.9.2022 at 21.34
Mike: je to možné, klidně Stuchla může být s Hasákem ve 3 lajně a mladý Pastor do čtyřky 🙂 Ale zatím si stojím za svým tipem a čas ukáže 😉 nakonec to může být úplně jinak 😉
Mike wrote on 10.9.2022 at 21.18
Radim, JR
Já si myslím, že právě jeden z dvojice Haas, Stuchlík ustoupí z pozice centra a budou hrát v lajně spolu.
Radim wrote on 10.9.2022 at 20.51
JR: Nene s rozhovorem to nemá nic společného, jen tam mám trošku přetlak na centrech a přece nehodíme Hasáka do 4 lajny 😉 co se týče Mrviče tak souhlas, určitě zabojuje a může mít vyměněné místo klidně i s Apolenářem. 😉
J.R. from B.K. wrote on 10.9.2022 at 19.57
Radim: Super! Díky za zajímavé tipy, veskrze s nimi mohu souhlasit. Snad jen... Mrvič určitě ještě zabojuje o větší roli v týmu a Stuchla, no... Zajímavé! Křivdí se mu i tady? Až 4. lajna? 🙂 Nemyslím to zle, jsem trochu pichlavý, narážím na jeho rozhovor...
Radim wrote on 10.9.2022 at 19.23
JR: Můj tip,
ÚTOK - Za mě bych viděl centry ĆMIEL, ZDENĚK, HAAS, STUCHLÍK a koho k nim na křídla? K Ćmielovi určitě Kofroň a Spratek, čili souhlas s tvým tipem. Ke Zdeňkovi Apolenář a nebál bych se mu dát na druhé křídlo Tvrdého. K Hasákovi Mrvič a mladý Pastor a ke Stuchlíkovi Pawliczek a Krupa.
Čili takto:
1. KOFROŇ - ĆMIEL - SPRATEK
2. APOLENÁŘ - ZDENĚK - TVRDÝ
3. MRVA - HAAS - PASTOR
4. KRUPA - STUCHLÍK - PAWLICZEK

OBRANA - obranu bych složil nejspíš stejně jako ty
J.R. from B.K. wrote on 10.9.2022 at 13.15
Dnes večer zde vložím článek o tom, co je v klubu nového a co mě prostě baví...
J.R. from B.K. wrote on 10.9.2022 at 6.19

Produktivita hráčů AZetu v probíhající přípravě?
1. Daniel Spratek 6 bodů (4+2)
2. Adam Kofroň 6 bodů (4+2)
3. Matouš Ćmiel 5 bodů (4+1)
4. Jakub Apolenář 5 bodů (3+2)
5. Jakub Mrva 3 body (2+1)
6. Jiří Tvrdý 3 body (0+3)

Pojďme tipovat. Může být prvních pět hráčů z produktivity v přípravě také pěticí hráčů do prvních dvou útoků v zápasech ligových, kdy doplněni budou o Jiřího Zdeňka?

No jo, jenže pak tu máme také Marka Haase, Kryštofa Stuchlíka, kterého rozhovor na webu možná rozhodil natolik, že zatím nezapsal kanadský bod 🙂, sympaticky se ukazuje také mladý Jirka Tvrdý, ten útok nevypadá vůbec zle!

Krystalizuje se nám, že první dva centři budou Jirka Zdeněk a Matouš Ćmiel. Uhájí pozici 1. centra zkušený Zdeněk? Protože dlouhán Ćmiel se v přípravě jeví hodně zajímavě! Dalšími centry jsou Marek Haas či Kryštof Stuchlík, u Hasáka si pozici 3. centra umím v pořádku představit, Kryštof Stuchlík je pro mě zatím velkou záhadou. Uvidíme, zda to bude 3. centr, zda bude utopen v centru 4. lajny nebo zda půjde na křídlo... Na křídle čekám také Daniela Spratka, který však v přípravě už centra hrál...

Do ligy je dle mého jistá dvojička Kofroň s Ćmielem, na pravém křídle by je mohl doplnit Daniel Spratek. Bude hrát v tomto složení naše 1. útočná vozba? Kdoví, protože stále těmi hráči v sestavě hodně rotujeme, pan trenér mi to nedělá vůbec snadné... 😁

A obrana? Tam mi to připadá jasnější, tipnu, že do ligy půjdeme takto:
Kunc - Kuboš
Dudáš - Havlík
Ščurek (Kolarz) - Mrowiec


Právě Michael Kolarz, který v přípravě skoro nic neodehrál, který poslední dva roky nehrál hokej, je pro mě velkou záhadou. Nastoupí vůbec do sezóny? Nepřijde brzy zpráva o konci kariéry? Nebo pokud do sezóny nastoupí, dohraje ji? Neohlíží se pan Mikulík ještě po jednom obránci? Naše obrana, se vším respektem k bekům, mi na papíře zatím přijde slabší než náš útok.

Příští týden hodně napoví a pokud pan Raszka nebude nad sestavou dumat až do pátku 23. září, kdy nedivil bych se tomu, tak právě v příštím týdnu možná dostaneme odpovědi na všechny otázky. Které mě hodně baví!
Jan wrote on 9.9.2022 at 23.05
Lituji vedeni AZetu, ze musi jakkoliv komunikovat s tim tupcem jrbknkkt. Boze to zase budou rozvite slohovky o hovnech kua.
J.R. from B.K. wrote on 9.9.2022 at 16.13

Vztahy mezi klubovou redakcí a fanoušky, kteří se roky starali o chod tribun, byly prakticky od prvopočátku nedobré, později pak na bodu mrazu. Důvodem byl zcela jiný pohled lidí z redakce, především jejího šéfa, na to, jak by se mělo fandit, jak by se k tribunám mělo přistupovat, co by se mělo a nemělo dělat...

Mimochodem, prakticky nikdo z redaktorů (čest výjimkám) nikdy, ani když měli volné pole působnosti, neukázal, jak si to fandění představují. Ani v době, kdy v Havířově nebyl organizovaný kotel apod. Kde byli loni ti redaktoři, kteří se dnes schovávají za líbivá slůvka o tom, že se neztotožnili s myšlením havířovského kotle? Proč tedy nefandili? Kde byli pánové Vlček, Káňa a někteří další? Ptám se zcela záměrně, protože mě vždy sralo, že se schovávají za něco, co sami mohli změnit. Ale nechtěli, jednodušší bylo naříkat. Mimochodem, už během letošní přípravy viděl někdo na zimáku pány Vlčka či Káňu? Kolikrát je uvidíme v sezóně? Tip mám, tak se nechme překvapit, jaká docházka těchto věrných příznivců bude...

Ano, mohl jsem si ty řádky odpustit. Neodpustil. Protože mě hrozně sere, že díky neochotě druhé strany vést diskuzi či dohodnout kompromis, jsme ztratili roky. Které už nikdy nezískáme...

Nyní ale k jisté časové posloupnosti...
Září 2020 - incident Tomáše Vlčka ohledně nepřijetí slečny K. do redakce. Následují protesty fanoušků, které přeruší Covid, kdy až do konce sezóny jsou hokeje bez diváků, tudíž akce fanoušků na prvním dojem utichají...

Květen - Září 2021 - fanoušci opakovaně vyzývají Mgr. Vlčka ke konání, chtějí také schůzku s redakcí, však není jim vyhověno.

Září 2021 - fanoušci, hned od úvodu sezóny, stupňují tlak, aby Mgr. Tomáš Vlček konal.

Prosinec 2021 - Tomáš Vlček opouští redakci.

1. kvartál 2022 - společnost eSport má představu, že havířovskou redakci, z pozice šéfredaktora, převezme Vít Káňa.

Květen 2022 - vedení klubu "tlačí" na eSport, aby Vít Káňa redakci opustil, tak se také stane.

Červen 2022 - společnost eSport dosadí jako šéfredaktorku slečnu Suchánkovou.

Červenec 2022 - slečna Suchánková opouští redakci.

Jaro a léto 2022 - redakce je, s trochou nadsázky, paralyzována, fanouškům AZetu nepřináší servis, jen minimum článků, redakce nefunguje...

Dlouhodobě, a hlavně na jaře a v létě letošního roku, jsem práci redakce kritizoval. A nejen já. A často přitom měl v hlavě slova mnoha bývalých redaktorů, že po nich přijde potopa, že bez nich to nejde, že oni byli mnohdy světoví. Často jsem měl před očima větu bývalého redaktora Wrobeliana, který zde jednou napsal, že "kdo to bude dělat, když né Tomáš?".

Když jsem vycítil, že klub ohledně redakce nemá řešení, rozhodl jsem se, abych jen nehovořil do větru, se do věci aktivně zapojit, POMOCT, prezidentu klubu Malířovi jsem poslal mail, ve kterém jsem oznámil, že se chci ucházet o post šéfredaktora. Bylo mi jasné, že na tuto pozici nemám zkušenosti apod., že je to představa absolutně nereálná, však mnohdy je to tak, že obě strany si stanoví nějaké cíle, pak přichází na řadu kompromis, nějaký průsečík, výsledná dohoda.

V uplynulých dnech jsem absolvoval 2 skupinové videohovory. Vždy byl přítomen pan Malíř, paní Foldyna Holendová, pan Raszka, Petr Miklas z redakce a jednou jeden a podruhé dva zástupci společnosti eSport.

Na začátku toho prvního "callu" zaznělo, že pokud bych vstoupil do redakce, tak většina redaktorů "na protest" skončí. Přišlo mi to hrozně legrační a komické, ale budiž, byl jsem rozhodnut, že pokud by se tak mělo stát, tak do redakce vstoupit nehodlám, abych nenarušil její chod (už tak ale tragický).

Nyní je situace taková, že novým šéfredaktorem bude (od včerejška je?) zkušený redaktor Petr Miklas, kterému k této pozici blahopřeji a těším se, že mě bude cepovat, úkolovat apod. Cepovat z toho důvodu, jelikož budu řadovým redaktorem havířovské redakce.

Chtěl bych do ní přinést především uklidnění, dobré (na pracovní úrovni) vztahy mezi jednotlivými redaktory, chtěl bych těm současným, kdykoli o to budou mít zájem, pomoci, chtěl bych prosadit řadu věcí. Chtěl bych, aby některé věci dělala redakce jinak, aby mnohé inovovala, aby se řídila tím, po čem je poptávka, aby nelpěla na věcech, které nefungují, jen proto, že jsou tradiční apod. Své návrhy budu průběžně představovat, je pak na šéfredaktorovi a klubu samotném, jak se k tomu postaví.

Určitě nechci být redaktorem, který sklopí hlavu a bude psát jen to, co se po něm chce. Celý život se snažím být tvůrčí, přinášet nápady, věci posouvat. Ostatně, i včera, když jsme uzavírali skupinový hovor a prezident klubu mě "vyzval" k závěrečnému slovu, zmínil jsem, z mého pohledu a vnímání situace podstatnou věc - a sice tu, že potřebuji nějakou volnost a svobodu, abych mohl určité dovednosti a zkušenosti prodat. Takto naladěný budu i nyní v této pozici, je otázkou, zda to někomu nezačne vadit, zda mi v zárodku nebudou příliš zastřižena křídla, čili může se i stát, že za nějaký čas budu vyhozen, nebo, pokud bych ucítil, že o změny k lepšímu není zájem a nechceme se posouvat kupředu, bych redakci opustil sám, v dobrém a dobrovolně.

Těším se na dny příští, těším se na kritiku čtenářů, těším se na kritiku třeba náhodného kolemjdoucího (ve svém prvním velkém článku, ve 26. řádku článku, udělám záměrně jednu obrovskou češtinářskou hrubici), protože pokud bude konstruktivní, tak se neurazím, nezabejčím, nepřestanu psát, ba naopak - z takové kritiky si vždy něco vezmu. A pokud konstruktivní nebude? Tak se společně zasmějeme. Tato slova závěrem volím zcela záměrně. Možná to vidím diametrálně odlišně oproti ostatním redaktorům, ale raději si nechám stokrát nasrat na hlavu, když to bude znamenat, že o AZetu se bude psát, že o AZetu se bude číst. Protože o to by všem redaktorům mělo primárně jít...

P.S. S prezidentem klubu, panem Petrem Malířem, jsem předběžně domluven na velkém rozhovoru právě s ním (také "tlačím" na rozhovory s pány Mikulíkem a Raszkou, klidně s oběma muži s tímto příjmením). Kdy nyní, když mám v hlavě na první dobrou nějaký nástřel, bych jej rád rozdělil do tří částí. Kdy slibuji, že té druhé i třetí se čtenář, na rozdíl od pokračování rozhovoru s Alešem Flašarem, dočká. Prezidentovi dám pořádně zabrat, věřím, že to zvládne 🙂.
J.R. from B.K. wrote on 9.9.2022 at 14.54
Lucas: Pracovně jednám denně jak s českými, tak i slovenskými zákazníky. S desítkami českých, s desítkami slovenských, 365 dní v roce, čili troufám si říct, že můj názor už není o náhodě, že je to pocit z něčeho dlouhodobého. Vím, že to bude znít zvláštně, pro někoho nenávistně či pohrdavě, ale... Slováci jsou vážně jiní. V mnohém. Neříkám, že špatní, to vůbec ne, ale prostě jiní, nám v lecčems holt vzdálení. Samozřejmě, že né všichni, ale tuctový Slovák mi přijde, a pardon, že to takto říkám, trochu víc takový "matlák" než Čech.
Jsem rád, že jsme se rozdělili a Slováky já osobně neberu jako "bratry", beru je jako velké rivaly (i proto, že ze Slováků mnohdy cítím, že vůči nám mají zášť, že nám leccos závidí), navíc, byť jsem ve výrazné menšině, mnohdy jim ve sportu, třeba na MS v ledním hokeji proti Švédům, Finům, Švýcarům apod., nepřeji.
Je mi jasné, že se má slova můžou někoho dotknout, v pořádku, takto to ale cítím. Jako rivalitu. Zároveň dodám, že na Slovensku žije obrovské množství skvělých lidí (ostatně, jako v každé zemi na světě, protože není to primárně o národu, ale o člověku jako takovém, byť národ, ve kterém žije, jej chtě nechtě nějak formuje a dotváří). Upřesním také, že tento můj příspěvek nereaguje nijak na odkaz, který zde vložil Ray Bourque, reaguji na Lucase a jeho slova o rozdělení federace. Mimochodem, právě to rozdělení slavilo v uplynulých dnech významné výročí, já debaty a pořady o něm docela sledoval a i z toho si udělal úsudek... I o takovém tom pocitu lehké méněcennosti mnoha Slováků vůči nám, Čechům.
Lucas wrote on 9.9.2022 at 14.33
Ray Bourque: Co je na tom ke chválení? Ještě, že jsme sa rozdělili, pro nás by slováci byli jako koule u nohy, která by nás jenom brzdila.

ps: na Slovensku mám hodně známých i rodiny, ale jsem rád, že jsme se osamostatnili, přeci jenom je to trochu jiný národ..
J.R. from B.K. wrote on 9.9.2022 at 10.28
Výhodou bydlení na Šumbarku je to, že za barákem máte Pežgovský les. A nad ním často poletují ptáci, kteří tu a tam cvrlikají o AZetu. Dnes ráno byli hodně "uřvaní", sice jsem jim tentokráte příliš nerozuměl, ale mám pocit, že v AZetu se možná schyluje k něčemu hodně zajímavému...

Dnešek mám zde vyčleněn pro jakýsi sumář Redakce a její nové cesty, na kterou se možná vydá, zároveň však budu chtít napsat příspěvek, kdy vnuknul mi myšlenku jeden moudrý znalec hokejového prostředí, který monitoruje situaci v současném hokejovém Havířově a má na ni nějaký názor...
J.R. from B.K. wrote on 9.9.2022 at 7.39
"Link..." ‼️

Andrejův kámoš Viktor. Nějak se mu to vymklo z rukou? Kdoví, nicméně pokud jsi správný 🇨🇿 "vlastenec", musíš přece vědět, že za rychlý růst cen v Maďarsku může premiér Fiala. A kdo jiný taky? 🤔☠️

Jsem zvědav, kdy si lidé, ti hodně křičící, uvědomí, že zastropování cen není mnohdy (často) žádné řešení. Ano, možná na pár dní, týdnů, ale co se týče dlouhodobého hlediska, tak... Podívejte se za pár týdnů či měsíců na vývoj cen v Polsku, v Maďarsku apod., kde se zastropováním mají daleko větší zkušenosti...
J.R. from B.K. wrote on 9.9.2022 at 5.56
David D: Buď zdráv. V Opavě jsem nebyl (byl ale třeba Radek Faksa, útočník Dallasu), měl jsem tam ale "zvědy", tak uvidíme, jestli mi dnes dopoledne přetlumočí nějaké info.

Už nyní se však zastavím u jedné věci. Práce Redakce v návaznosti na utkání. Jsi fanoušek AZetu, kterého zápas v Opavě evidentně zajímá. Věřím, že i když je zájem o AZet v tuto chvíli nevelký, že nejsi sám, kdo pátrá po tom, jaké to v Opavě bylo. Jak o utkání referuje naše Redakce? Překopírujeme článek z opavského webu a sami připíšeme jednu větičku pod něj, zcela závěrem. OK, v pořádku. Ale! Ve větě oznamuje, že jsme v přípravě počtvrté za sebou vyhráli. Realita? Z posledních 4 přípravných zápasů máme 2 výhry a 2 prohry... Tak já nevím, skoro se až vkrádá do hlavy, zda to neděláme schválně, abychom lidi lákali na hokej, na samá vítězství 🙂.

Né, počkej, stop, tohle je samozřejmě spíše chujovinka, však jsem si jist, že některé fanoušky sere. Co třeba mě sere víc, to je koncept, jak o zápasech informujeme... Na opavském webu je vyjádření domácího trenéra, to jsme si do článku nevložili, ok, v pořádku, i když být to mohlo (podle mě i mělo, 100x lepší než plky domácího redaktora), opět mi chybí pár řádků někoho z našeho mančaftu. Šup, skončí zápas, šup, vezmu telefon, šup, hlasovka p. Raszkovi, šup, akce na 2 minuty a mám krátké vyjádření o utkání, které fanouška uspokojí, navíc můžu se pozeptat, proč po vystřídání Marka Štipčáka nebyl dotyčný na střídačce apod (viz foto pod příspěvkem).

Ano, opět kritizuji Redakci. Nebo pozor, její dosavadní práci, abych byl přesný. Právě Redakce má, dejme tomu od včerejška, nového šéfredaktora, kdy věřím, že pod jeho vedením to bude šlapat, že se tyhle hrubice už nebudou dít. Právě dnes se zde o inovaci Redakce dost rozepíši...

P.S. Mimochodem, já tyto články ze zápasů prakticky nečtu a soudě dle jejich čtenosti by měla proběhnout hluboká a vážná debata, co s tím udělat a jak je více zatraktivnit, ale když mi fanoušek AZetu, který mě na průser upozornil, napíše kvůli toho v půl šesté ráno, tak to ideální prostě není...

.