AZ HAVÍŘOV – VHK Vsetín (pohledem do hlediště)

Další z velice zajímavých utkání připadlo na sobotu… Havířovským se i přes velkou mobilizační snahu nedaří zaplnit kotel nad letošní očekávání a tak se musí spokojit s asi 150-ti fandícími lidmi. Scházejí se za vlajkou TfH, nahoře visí malá AZ a na tradičním místě pak RBH.

Druhá největší flaga – AZ Fans – je zřejmě nenávratně pryč, bylo by však velmi záhodno, aby si chlapci z tohoto uskupení vytvořili novou, neboť je všeobecně známo, že TfH vozí svou zástavu jen tehdy, pokud je v hledišti nějaký solidní jejich počet a byla by tudíž velká ostuda, vyjet někdy někam bez jediné vlajky. Vlajka je tou nejviditelnější a nejlepší prezentací dané skupiny a nebuďme proto v budoucnu jakou fandové Přerova, kteří jezdí tradičně bez vlajek.

Ale zpět k zápasu. I těch 150 lidí v domácím kotli stačí hravě na hrstku hostů, kteří se do sektoru trousí jak švábi na pivo, celkově jich bylo 23, nevyvěšují vlajku ani se ničím neprezentují. Zpočátku jsou u nich nejaktivnější 2 blondýny, postupně fandí i zbytek, především pak na začátku druhé či třetí třetiny, kdy se naši lidé trousí na zimák jak cikáni do práce  . Nechápu Vás! Oukej, jsem kuřák, dám si venku jedno poklidné nebo dvě rychlé žvára a valím zas na hokej. Kvůli němu jsem přišel, ne? Nevím, jaké jiné aktivity se provozují venku a vevnitř se provozovat nedají… O to smutnější je, že tento a podobný jev (odcházení v čase 18:30 apod) vidím i u lidí, kteří pak tady mají hecující kecy… Tohle je momentálně náš největší problém a o to smutnější je, že se jedná o takovou prkotinu!

Atmosféra se mi v první třetině zamlouvá, na zábradlí se střídají (podle sil) 2 spíkři bez megafonu a odvádějí, jak už jsem řekl, velmi solidní práci. Vše je ulehčeno i vedením našeho klubu a tak atmosféra je toho dne opačná, než tomu bylo třeba minule, kdy naši hráči výsledek otáčeli… A tak podle mě byla nejlepší hned úvodní třetina, druhá a třetí už si takové měřítko nezaslouží… Několikrát za zápas rozjel fandění i RBH sektor, za tohle pochvala. Jen mi přišlo trochu zvláštní, pokoušet se stále o rozjetí mexické vlny, jednak z půlky stadionu a jednak když bylo patrné, že lidé prostě náladu nemají… Ale o nic nejde, je především velmi pozitivní, že pokřiky dokáže rozjet i jiná část stadionu, než jen sektor.

Ten si své představení připravuje na polovinu třetí třetiny, dolů jde TfH zástava, místo ní je vyvěšen dlouhý transparent „Havířovská vlajkosláva“. Dole pod sektorem vlaje obří vlajka AZ, po její levé i pravé straně pak 2 velké vlajky a sektor je vybaven mnoha malými lesklými vlaječkami. Celé to dává, alespoň dle fotek a videa, velice hezký efekt.

Naši hráči si připisují velice důležité vítězství, gól střílí i můj oblíbenec Robert Chris Chelios Machálek, rozloučíme se děkovačkou a míříme na nějaké to pivko…

Pocity ze zápasu jsou takové, že… Je pozitivní výhra našich barev, ještě pozitivnější je pak účast v sektoru i TéeFháček, kteří opět odolali lákadlu jménem poklidné sezení na A1, pozitivní je přístup spíkrů, že do toho dají vše a dokáží se doplňovat, pozitivum je jistě i povedená choreografie… Negativa všichni známe, už jsem je tady zmínil a i kdyby ne, každému je jasné, kde nás tlačí bota. Věřím však, že s blížícím se vrcholem sezóny, v podobě play-off, to půjde všechno nahoru a i my budeme opět disponovat sektorem jak za loňských snových časů? A pokud ne? No nedá se nic dělat. Potáhneme to my, lidé kteří nejsou rychlokvašky, lidé kteří nejsou pozéři, lidé kteří jsou FANOUŠCI a kterým záleží, jak se na zimáku prezentujeme!

P.S. Dnes se téměř 20 fanoušků (plus jeden hráč – sobotní snajper) zúčastnilo jednání našeho zastupitelstva, kde byli svědky nejen toho, že město nám na A tým poskytne stejné finanční dotace jako letos, avšak i svědkem argumentační přestřelky mezi zastupitelem Lukaštíkem (ODS) a Martinem Potočným… Každý ať si tom myslí své, já jen jeden postřeh – už v mládí mne učili, že mluvit k veřejnosti, zvlášť na takových místech jako je veřejné jednání zastupitelů se má bez rukou v kapsách. Pan Lukaštík tak místo jako zdatný politik a řečník vypadal spíše jako kauboj z divokého západu. 2 policejní hlídky v okolí kulturáku už nepřekvapí asi nikoho. Těžkooděnci ani koně nebyli, pes jen jeden – dvounohý a oholený…

Toť asi vše, nyní jen pozorně sledujme, zda-li budeme moci vyjet ve středu do Přerova. Nikdo nezlehčuje situaci, ve které je naše zem, ale MY CHCEME DO PŘEROVA. Byla by velká škoda, pokud by bylo utkání odloženo, protože mám vážné pochybnosti, zda-li by nás tam v jiný termín jelo stejně jako pozítří…

Příspěvek byl publikován v rubrice Reporty a jeho autorem je J.R. from B.K.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.