Diskuze

Diskuzní fórum fanouškovského webu www.az-fans.net.
Dodržujte prosím pravidla diskuze, pod své příspěvky se podepisujte jednou stálou přezdívkou. Pokud je primárním zájmem vyvolávání negace a urážky, nikoli diskuze a prezentování svých názorů na aktuální témata, mohou být takové příspěvky smazány. Pokud se někomu příspěvek nepovede vložit správně, upravíme jej tak, aby byl v vložen v takové podobě a formě, jakou si pisatel přál.
—————————————————————————————————————–

Napiš nový příspěvek

 
 
 
 
Pole označené * jsou povinná.
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, může však sloužit pro případné kontaktování vás administátory.
Vyhrazujeme si právo položky smazat nebo nezveřejňovat, pokud porušují už roky platná pravidla tohoto diskuzního fóra.
179 entries.
J.R. from B.K. wrote on 22.9.2022 at 19.30
Korus: Tvou schopnost rozpoznat na dálku, kdo se kdy rozčiluje a kdo ne, ti závidím, leč pak už je to velké špatné. Reagoval jsem, protože jsi ze sebe udělal osla, chtěl jsem ti dát šanci, no tvá další reakce je přesně taková, jakou jsem předpokládal. Foltýn, ty, někteří další. Pokaždé jak přes kopírák. Výkřik do tmy, žblept, při otázce chybějící odpověď, protože... Protože je jasné proč. Díky, potřeboval jsem, aby ses tu takto opět vyprofiloval 🙂.
Toman wrote on 22.9.2022 at 19.29
J.R.: přesně tak, není to nic složitého si to zjistit.. věci jako Velikonoční strom,nebo Na Kole Pro Radost-kdy se letos účastnilo 111 dětí, někdo může brát jako maličkosti,ale pořád to jsou "maličkosti" pro lidi a jejich děti,kdy to všem zpříjemní život v tom našem Havířově..z legrace jsem si ho občas několikrát dobíral, že by mohl zlepšit návštěvnost na AZetu,ale taky to je pořád rodič a strašně aktivní člověk se spoustou zájmů, takže on sám byl rád, když se někdy na ten hokej mohl urvat. Takové lidi každé město potřebuje a já mu budu fandit k dobrému výsledku.
Korus wrote on 22.9.2022 at 19.23
Proč se hned rozčiluješ. Je to tady jak na předvolebním mítinku. A reagoval jsem na příspěvek Tomana. Ty jsi jeho mluvčí?
J.R. from B.K. wrote on 22.9.2022 at 18.59
LiGa: S tím SPOLU a jejich viditelností jsi mě překvapil. Mám za to, že mají především jen prosvětlené bannery na autobusových zastávkách, jinak toho fakt tak moc nevidím (ale třeba se jen blbě dívám), zatímco jsem ohromen, kolik bannerů máte vy. A hlavně v posledních třeba 7 dnech, kdy to u vás roste jak houby po dešti. Fakt obrovské množství, které mi v vyrazilo dech. Přiznej barvu, kdo vám to platí? 😀

Když jsme u toho SPOLU, mohl bych jmenovat spoustu vzdělaných lidí, kteří ve svých oborech mnohé dokázali (mohl bych také jmenovat, kdo mi v regionálním SPOLU vadí), mohu říct i konkrétní jméno jedné skvělé kandidátky. Paní učitelka na Hrubínce, bývalá vynikající florbalistka ("Odkaz"), reprezentantka ČR, myslím si, že skvělý člověk a velká osobnost, u které mi ani tak nevadí, že se příjmením jmenuje Třinecká 🙂. Kdy mnozí ji spíše znají jako Enenkelovou.
Liga wrote on 22.9.2022 at 18.43
Neberu to jako agitaci. Poděkoval jsem za důvěru a vyzval mladé, ať jdou volit, na tom se shodneme. Jinak z Bílého mám hlavu jak balón, vysvětluju to dlouho, ale tak to prostě teď je. Pokud bude zájem, tak můžu po volbách nechat trochu nakouknout pod pokličku a přinést nějaké zákulisní informace. Třeba i k jeho osobě. Ale mám dotaz, kde jsi přišel na to, že jsme s ANO nejvíc vidět? Za mě je jednoznačně nejvíce vidět SPOLU...
J.R. from B.K. wrote on 22.9.2022 at 18.18
Korus: Toman vypíchl jednu věc a ty ukazuješ, jak omezeně přemýšlíš. Komické. Nevadí, dostaneš druhý pokus. Zkus si zjistit, a není to nic těžkého, o co se pan Szturc stará, co dělá, jak obrovsky je aktivní v péči o městskou část Podlesí, co dlouhodobě prosazoval, jak konal, jaké jsou jeho vize (né prázdný populismus, ale reálné cíle a aktivity). Je toho obrovská spousta, určitě toho dost najdeš. A na oplátku nám můžeš říct, co má za sebou, potažmo před sebou, tvůj komunální favorit. Něco mi říká, že se mnozí budeme potutelně usmívat, protože v minulosti ses zde už nejednou politicky projevil 😀.

Toman: Díky za další kamínek do mozaiky!
Korus wrote on 22.9.2022 at 17.46
Tak to toho udělal opravdu honě. Bojoval za záchranu. to se mu moc nepovedlo, a co tam má dál?
Toman wrote on 22.9.2022 at 16.20
Bydlet v Havířově,tak to bez debat hodím Honzinovi (familiérně) Szturcovi, už jen proto, že to je můj bratranec 🙂
Teď vážně,jak už tady zaznělo-je to hodně chytrý a hlavně dobrý člověk. A jak s oblibou říkám-tak komunálky jsou právě o lidech. Kdo nějak sleduje dění v Havířově,tak ví, že toho pro Havířov dělá a dělal hodně. V minulosti třeba bojoval o zachování původní budovy autobusového nádraží (později i vlakového).. architektura je jeho hobby. Já bych měl jasno i bez pokrevních vazeb.
J.R. from B.K. wrote on 22.9.2022 at 16.00
Co se voleb týče, tak ještě jeden příspěvek...

Když jsem v neděli v noci přijel z Prahy a šel městem, zaujalo mě, že všem billboardům, letákům, bannerům apod. vévodí s velkým přehledem dva subjekty. Zde nejčastěji skloňované. Bělicovo ANO a Škutové Havířov Sobě. Až si říkám, kde na to lidé z Havířov Sobě vzali peníze (Veolia?), ale budiž, to je jedno...

Trochu neviditelné je Vachtarčíkovo Hnutí pro Havířov, které v minulých komunálkách mělo více než 8%, kdy vždy těží z toho, že to jsou lidé z Havířova, lidé mnohdy známí, často je volí ti, kteří nechtějí volit žádnou tradiční politickou stranu apod.

Jsem hodně zvědav, jak se Hnutí pro Havířov zadaří letos, kdy je zde pro ně velké riziko, že jim spoustu hlasů vezme právě Havířov sobě, které to hraje na malinko podobnou stranu, jejichž kampaň je opravdu hódně moc viditelná... (kurzy na duel Vachtarčíkovci vs. Škutovci by mě hodně zajímaly)

P.S. Na kandidátce Hnutí pro Havířov je řada zajímavých lidí. Na sedmém místě je např. MUDr. František Pokorný, úžasný primář interního oddělení naší nemocnice, výborný člověk, můj spolužák z gymnázia, i on si můj kroužek absolutně zaslouží. Ať se daří, Fando! 💪
J.R. from B.K. wrote on 22.9.2022 at 14.21
LiGa: Tvůj příspěvek mi připomíná takovou tu poslední agitaci před volbami, takové to vymáčknutí posledního možného, takové ty fráze, které od každého politika slyšíme stejné 😄. Nemyslím to zle...

Dnes jsem se k tomu už nechtěl vracet, díky Tvému příspěvku však ještě pár řádků ztratím. Chci říct, že na stránce www.az-fans.net může každý publikovat své názory, postoje, vyjadřovat politické a jiné sympatie, ale nikdy se tento web, ani facebooková stránka AZ Fans, "nezaprodá" k reklamě, nebude využita k politickému boji, nebude zde publikovat to, co nám kdo "nakuká" apod. (a bylo to tak už v době, kdy za ČSSD kandidoval pan Mrowiec, se kterým jsme tehdy měli velmi dobré vztahy).

Chci říct, byť se mi to neříká snadno, že jsem takový pocit, že někomu jde primárně o dosah této stránky, měl v posledních dnech hned 2x. Jak u pana primátora Bělici, kdy myslím si, že fanoušky AZetu pozval do své pracovny, těsně před volbami, účelově, tak včera u paní Škutové. Mrzí mě to. Štve mě to. Nemyslím to proti nim lidsky, v životě jim přeji vše dobré, však nechci být já ani tento web jakkoli vtahován do politické kampaně, chci, ať stránky, které úspěšně fungují 16 let, měří vždy stejným metrem, aby tu nebyly pro jedny a pro druhé ne, navíc, a to si mnoho lidé neuvědomuje, obsah diskuze může tvořit každý.

LiGo, dnes jsem trochu googlil. Tohle mě vyděsilo...

"Na první pohled velmi nesourodá skupinka aktivních lidí,“ tvrdí o sobě hnutí Havířov Sobě, které kandiduje v letošních komunálních volbách v sedmdesátitisícovém Havířově. V čele kandidátky stojí čtyřiatřicetiletá Darja Škutová Tomaniecová, která je bývalou členkou hnutí ANO, za které seděla v předchozím volebním období v havířovském zastupitelstvu. Následně přešla jako nestraník do klubu KSČM, v posledních komunálních volbách se objevila na kandidátce hnutí SPD, za které byla zvolena do zastupitelstva. ... Policista Petr Bílý je už přes rok v pracovní neschopnosti. Pravidelně však vystupuje v dezinformační internetové televizi KTV, na sociálních sítích pak šíří konspirační teorie o očkování, mobilních sítích 5G nebo chemtrails. To mu však zřejmě nestačilo. V letošních volbách kandiduje za toto nově vzniklé uskupení do zastupitelstva v Havířově. "

Jsem zklamaný, je pro mě šok, že s tímto člověkem jsi na jedné kandidátce. Zřejmě to nezmění můj názor na Tvou kandidaturu, opravdu Ti fandím a ten preferenční hlas ode mne zřejmě dostaneš, protože volím lidi, které znám a kterým věřím, nevolím Fialu, Jurečku, Okamuru a Babiše, jak si někteří naši spoluobčané, kteří mnohdy třeba ani místní kandidátku SPD neznají, mylně myslí. Nicméně názor na váš subjekt, nebo jak vás nazvat, to v mých očí trochu mění... Každopádně chci končit pozitivně, třeba tím, že na tom hlavním se shodneme. Pojďme volit!
Liga wrote on 22.9.2022 at 13.58
V první řadě díky za důvěru. Opravdu si toho moc vážím a budu si vážit důvěry každého, kdo mi ji svěří. Chci jen apelovat na všechny, obzvlášť na ty mladší. Ať už jste nebo nejste rozhodnuti, komu dát svůj hlas, běžte volit !! Vždy se dá na základě něčeho rozhodnout. Neházejte do koše svou možnost ovlivnit dění v našem milovaném Havířově. I když vám je čerstvých 18, 20 nebo 35, obětujte svých pár minut života a ukažte svůj názor, ať je jakýkoliv. A poznámka na okraj, samozřejmě držím palce také Bradka RBH v Dolních Tošanovicích, který bude zcela jistě do dvou volebních období starostou. 👍
sázkovka Rossbet wrote on 22.9.2022 at 13.14
Registrujeme váš zájem o vypsání kurzu na to, zda v sobotu přijde do hlediště Gascontrol arény 1000 diváků. Dobrá, tuto příležitost zde zítra vypíšeme, budete moct si vsadit! 💰✅
Pete wrote on 22.9.2022 at 10.19
MatyAZ: Díky za informaci.
MatyAZ wrote on 22.9.2022 at 8.28
Pete: Už asi měsíc v sekretariátu v 1. patře 😉
J.R. from B.K. wrote on 22.9.2022 at 7.07

Přináším druhý díl povídání ze svého putování po nejznámější české tribuně, kdy díky své návštěvě jsem si uvědomil věci, které by mě před zápasem, ale třeba i v jeho průběhu, než jsem o nich začal uvažovat více do hloubky, možná ani nenapadly. A pokud ano, vnímal bych je malinko jinak. Celý článek rozděluji do tří dílů, ten závěrečný zde přinesu zítra, v 7:00.

O čem primárně dnes? Lukáš Vala. Strašák. Pokud je Tribuna Sever jakýmsi kultem, stojí za jeho vybudováním především on...

"Hodně lidí jej kritizuje. Je to těžké, on třeba byl takový trochu ješitný a nedalo se s ním moc diskutovat, hodně často si trval na svém, však s odstupem času jsem to pak ale viděl spíš jako jeho plus. Měl to těžké, mnozí do toho vůbec nevidí, ale byl hodně v takovém pomyslném mlýnském kole mezi klubem, normálními fans, chuligány, pod mediálním tlakem…"

➡️ "FANOUŠKOVSKÝ REPORT ZDE!" ⬅️
Pete wrote on 22.9.2022 at 6.58
Ahoj netuší někdo prosím jestli už lze vyměnit permanentkové vouchery za klasickou permanentku? A pokud ne tak kdy to bude možné?
Trey wrote on 21.9.2022 at 23.16
Pana Struzce jsem zaregistroval také jako aktivního člena na havířovských fb stránkách. Posledně jsem v meziřádcích pročítal jeho komentář k nově nainstalovanému osvětlení na podlesí. Vyzařující světlo v noci je tak silné, že jeho vlivem může docházet k úbytku hmyzu a to nemluvě o působení na nás, mj. na kvalitu spánku. Po přečtení jsem si uvědomil, že jsou zde stále lidé, kterým na městu a jeho okolí záleží.
K panu B. který je vylepený od nadraží až po stadión si myslím své. Ať už je to kauza ohledně eko vytápění, nebo dotací…budu hold naivně veřit, jeho nástupce bude více transparentnější a cílený na naše město.
J.R. from B.K. wrote on 21.9.2022 at 16.23
Vždy, když mi zvoní telefon a já vidím neznámé číslo, mám malinko divný pocit. Nemám to rád...

V posledních dnech jsem takové hovory měl dva, pokaždé se rozhodl, že to zvednu, pokaždé se z toho vyklubala politika. Má milovaná politika.

Dnešní hovor mě velmi zaskočil. "Dobrý den, Lukáši, nebo jestli Vám je milejší, mohu Vám říkat Džejáre. Tady Darja Škutová. Zajímáte se o politiku, že ano? Vám se líbí politická situace v našem městě?"

Přiznám se, že tento telefonát byl pro mě šok. Však reagoval jsem rychle a s paní Škutovou vedl krátký, leč myslím si, že velmi zajímavý dialog. A jelikož bych nechtěl reagovat v emocích a unáhleně, požádal jsem ji, zda by mi zítra mohla zavolat znovu. Docela se těším. Protože nejen, že ji, jako největší kritičku pana Bělici na magistrátu, rád vyslechnu (stejně tak bych si vyslechl i pana Bělicu, protože jen ten, kdo sbírá názory všech stran, si ten svůj může udělat co nejvíce objektivní), ale položím jí i pár otázek, které třeba nebudou příjemné. Však odpovědi na ně jsou pro můj další dialog s ní klíčové. Paní Darje Škutové, která je kandidátkou číslo #1 strany HAVÍŘOV SOBĚ, která ve městě nejvíc bojuje proti ANO (heslo "Dost Bělici na radnici" je lidem známé), budu vždy vyčítat její kandidaturu za SPD, její přeběhnutí pod klub KSČM v polovině jednoho volebního období, kdy byla členkou Zastupitelstva.

Je mi ctí, že jsem hybatelem politické scény ve městě. Ano, samozřejmě, je na tobě, zda má slova vezmeš jako nadsázku nebo aroganci, je mi to buřt 🙂. Však přiznám se, že vůči různým anonymním křiklounům, kteří zde jednou za čas prskají a chtějí dlouhodobě docílit něčeho, co je však stejně obtížné, vlastně nemožné, jako obsadit za 3 dny Kyjev, je mi to hrozně příjemné.

Mimochodem, nejsem definitivně rozhodnut, koho v komunálních volbách budu volit. Rozhodnu se až v pátek. Tyto volby jsou o lidech, né o stranách. Líbí se mi spousta jmen a já si včera na první dobrou řekl, a třeba to ještě změním, že preferenční hlas chci dát punu Liboru Gavlasovi, který je #4 právě za stranu paní Škutové a i když se může zdát, že jsem s ním zde měl vážnou výměnu názorů, tak myslím si, že je dobrým člověkem, který by našemu městu pomohl. Vážně také uvažuji, že "zakroužkuju" pana Jana Szturce, který je #3 kandidátky SPOLU. Zajímavostí je, že pan Jan Szturc výborně spravuje Fb stránku "Havířov-Podlesí" (díky tomu jsem se o něj začal zajímat), vím, jak obrovsky moc se o Podlesí stará (třeba i takovou prkotinou, že z vlastní vůle a z vlastních peněz nakupuje bábovičky a pak je roznáší po pískovištích na Podlesí), v neposlední řadě je to také dobrý člověk. Kdy u těch lidí, jako jsou třeba pánové Gavlas a Szturc, ale i mnozí další, vím, že to dělají upřímně, né z žádné vypočítavosti, že to dělají srdcem. Na rozdíl od mnoha populistů, kterým víc a víc Čechů, jak z důvodu naivity, tak třeba i zlosti z vlastních životních neúspěchů, v neposlední řadě díky nižší inteligenci, bohužel podléhá. Bůh nás ochraňuj... 🇨🇿
J.R. from B.K. wrote on 21.9.2022 at 12.50
Pokoušel jsem se zjistit více informací o těch možných přenosech z 2. hokejové ligy.
Přenosy by měla zajišťovat firma, za kterou stojí mnoha lidem známý Tomáš Petera (bývalý majitel Baníku a nyní tuším manažer tenistky Muchové), říká se, že těm klubům, které zajistí streamy, firma přispěje i nějaké peníze. Je tam však podmínka, že klub musí být v Asociaci druholigových klubů, což loni všechny nebyly.
Streamy ze zápasů jsou bez komentáře, jsou nahrávány na tzv. autonomní kamery, které člověk neobsluhuje, tyto kamery se otáčí samy podle pohybu (a zvuku) puku. Je to docela nové věc, ale vysílá se tak už i 2. fotbalová liga.
Někdy však dochází ke komickým situacím, třeba když leží hráč v bílém dresu v klubíčku a řve bolestí, tak si ho ta kamera splete s míčem. A zatímco hra už pokračuje na opačné straně, tak kamera stále snímá toho ležícího hráče... 😀
J.R. from B.K. wrote on 21.9.2022 at 7.47

Přináším první díl povídání ze svého putování po nejznámější české tribuně, kdy díky své návštěvě jsem si uvědomil věci, které by mě před zápasem, ale třeba i v jeho průběhu, než jsem o nich začal uvažovat více do hloubky, možná ani nenapadly. A pokud ano, vnímal bych je malinko jinak. Celý článek rozděluji do tří dílů, ten druhý zde přinesu zítra, v 7:00.

"Ještě k něčemu se přiznám. Jako jsem dnes zavítal na Tribunu Sever, byť s respektem a trochu strachem, nezavítal bych do sektoru pro vlajkonoše Sparty. Ne, nezavítal. Byť by mě i tahle zkušenost samozřejmě lákala, tak u sparťanů by ten můj respekt byl mnohem větší."

➡️ "FANOUŠKOVSKÝ REPORT ZDE" ⬅️
J.R. from B.K. wrote on 21.9.2022 at 7.15
V hospodě 🍺 100 komínů proběhla v sobotu fanouškovská schůzka, za jejímž svoláním stál jeden z aktivních fandů havířovského AZetu. Na sešlost dorazila asi desítka, vesměs v posledních letech nejaktivnějších, fanoušků.

Ačkoliv bych o celé události nemusel nijak informovat (to by možná měli jiní a to, že to nedělají, jim 10 let vyčítám), mám nyní potřebu sdělit svůj osobní postoj. Opakuji, jedná se o osobní postoj, osobní stanovisko. Ani to bych nemusel, ale je pro mě posledních několik měsíců opravdu vysilující (chápu, že mnoho lidí si nedovede představit, jak něco takového, taková "kravina", může být vysilující) se o těchto věcech bavit, věci vysvětlovat a donekonečna odpovídat na otázky, proto volím tuhle možnost.

Předně chci říct, že i když jsem sám založením spíše pesimista, tak jsem moc rád, že se drtivá většina lidí na schůzce shodla, že od prvního ligového kola chtějí organizovaně fandit. Díky mnoha nástrahám, které na nás uplynulé 3 roky čekaly, sice není jisté, zda a jak se to podaří, ale zkusit to chtějí.

Já osobně, minimálně v prvních dnech, týdnech či měsících této sezóny, však nebudu tím, kdo by cokoliv organizoval, řešil, kdo by se o tribunu nějak aktivně staral, zařizoval, věnoval tomu ten čas, který jsem věnoval od roku 2010. Vede mě k tomu hned několik důvodů, 2-3 jsou pro mě důvody vážné, o všech bych nyní mohl velmi dlouze a podrobně psát. Však dnes je rozebírat nechci, je možné, že tak učiním po sobotním utkání, tedy pokud budu cítit, že je to potřeba, pokud si někteří budou různé kroky, činy a aktivity vykládat jinak, než správně.

Znovu opakuji, že je to mé osobní rozhodnutí, né rozhodnutí žádného celku, skupiny lidí, věřím, že to, co bych dnes pro tribuny mohl udělat, jsou schopni udělat i jiní. Ostatně, je absolutně nutná aktivita širokého spektra fanoušků AZetu, abychom se na hokeji mohli kochat tím, kvůli čemu tam mnozí také chodíme.

Jsem fanoušek AZetu Havířov, AZetu fandím a samozřejmě budu i nadále, však nyní nejsem schopen mu v tomto směru dát tu přidanou hodnotu, kterou jsem mu dával řadu let. Stav to v mém podaní není v žádném případě konečný, sám jsem na schůzce, krom negativ, které mě k tomuto rozhodnutí vedou, vyjmenoval i pozitiva, kterých není málo a od kterých se lze odrazit, však nynější situace mi řadu věcí nedovolí.

Přeji pevné nervy a snahu těm, kteří se případně o něco pokusí, pokud to budu jen trochu pokládat za správné, rád s čímkoliv pomohu, rád poradím. Ale budu muset vidět, že je zájem, že to nejsou jen pivní řeči.
J.R. from B.K. wrote on 20.9.2022 at 10.52
David D:
1) Až na úplné výjimky může na výjezdy každý 😉.
2) Žijeme v rozmazlené době. Přál bych dnešním mladým zažít to, jak jsme ve středy a v soboty sedávali u Radiožurnálu a čekali ve 21:05, až budou sportovní zprávy a já se dozvím výsledky 1. hokejové ligy, které si rychle napíšu do sešitu a udělám si tabulku dříve, než vyjde pondělní deník Sport. Přišlo mi to úžasné a já si obrovsky vážil každého utkání, které jsem mohl vidět. Jasně, doba je jinde, doba je dál, musíme ji brát takovou, jaká je, v mnoha věcech díky bohu za ni, na druhou stranu tvrdím, že kdybychom si uměli trochu "odtrhnout od huby", mnohého bychom si vážili víc. Leccos už totiž bereme jako automatičnost a podle toho k věcem přistupujeme. Třeba i na té tribuně. Dnes, kdyby lidi automaticky nemohli vidět vše, co vidět mohou, vážili by si každé návštěvy stadionu mnohem víc a na zimácích by bylo líp.
P.S. Rodiče nejmladší prvoligové jedničky v historii AZetu měli vždycky více peněz než naši. Televizi s teletextem tak měli o nějaký ten rok dříve. Pamatuju si, že když hrál AZet, vyšel jsem po každé třetině z bytu, nazul cukle, sjel výtahem ze 3. patra do přízemí, zazvonil na kamaráda, on mi řekl, jaký je stav po 1. třetině a já jel zase domů. A za 40 minut zase za ním...
P.P.S. Pamatuju si, jak jsem v gymlu, někdy v sekundě nebo tercii, odjel na lyžařský výcvik na chatu Kotař, AZet hrál předkolo Play-off. Mám dojem, že proti Sokolovu. Na dva vítězné. Jeden z těch zápasů té série jsme hráli v době, kdy jsem byl na lyžáku. Výsledek jsem se dozvěděl 3 dny po zápase. Neuvěřitelně moc jsem se na něj těšil. A ještě víc na další zápas!
David D wrote on 20.9.2022 at 10.28
S tím samozřejmě souhlasim s těmi přenosy ze to hodně lidi muže odradit mě se spíše jedna o venkovní utkání protože na výjezdy nemohu tak si přenos rad zaplatím. Ale pokud někdo se radsi diva s pohodlí domova na domácí zapas svojeho oblíbeného týmu tak to není fanousek. Navíc když v 2 lize nebude chodit taková návštěva jako na Chance ligu. Každým rokem se návštěvnost snižuje a je pravda ze za to můžou prave zmiňované přenosy ale to už je na každém člověku zvlášť jestli bude jako buran u televize nebo si půjde užit atmosféru s kamarády a dat si pivko a klobasu na stadion.
J.R. from B.K. wrote on 20.9.2022 at 9.56
A ještě jedna věta k začátkům zápasů...
Je mi fakt skoro jedno, jestli by se v sobotu hrálo v 17, v 16 nebo v 15. Sobotní hokeje mám nastaveny tak, že stejně jim obětuju celé odpoledne a celý večer, čili pro mě žádná změna. Každý termín má pro mě své výhody a nevýhody, vím ale, proč Petr Malíř uvažuje o dřívějším začátku - podle toho, jak mi nápad prezentoval, je to pouze a jen gesto pro fanouška, protože tomu by, díky dřívějšímu začátku utkání, prý mohlo být nabídnuto něco víc...
Anketa těch, kteří chodí na hokej nebo mají permici, by mi dávala absolutní smysl, stejně tak zkouška jednoho zápasu klidně od 15:00, kdy vidělo by se, co by to s návštěvou udělalo.
V zimním období se už od 15:00 hrají v Česku často fotbaly, v Anglii je většina zápasů hraje od 15:00 celoročně, stejně tak v Německu, teď koukám, že minimálně 8x za sezónu bude hrát od 15:00 Třinec, od 15:30 hrají Karlovy Vary, několik zápasů od 16:00 hrají Vítkovice, Plzeň, mnozí další... Není to nic neobvyklého, ba naopak. Ano, je to pro nás nezvyk, ale né neobvyklá věc. Pochopím každého, komu by dřívější začátek znemožnil jít na hokej, nepochopím nikoho, kdo brblá jen tak, bezdůvodně...
Pešek wrote on 20.9.2022 at 8.18
Za mě začátek zápasu v sobotu ve dvě (tři) naprostý luxus.
PaoloCZ wrote on 20.9.2022 at 8.12
Plně souhlasím s názorem J.R., že nyní není úplně vhodná chvíle mít on-line video přenos ze stadiónu.
V tuto chvíli je potřebné budovat novou základnu #myjsmeazet fanoušků a ukázat na živo původním fanouškům, že cesta na zimní stadion je ta správná volba.
Sezení doma u chytrých mobilních zařízení s pivem v ruce, teple domova zní lákavě, ale bohužel tomu vždy bude chybět ta atmosféra a pravé emoce. Tudíž ano, ať není měsíční předplatné za 350,- Kč, ale jednotné “vstupné” za 500,- Kč na zápas.
J.R. from B.K. wrote on 20.9.2022 at 7.48
David D: Nechci, ať jsou z Havířova přenosy hokejů, nechci, ať jsou ze 2. ligy přenosy, nechci, ať jsou ze Chance ligy přenosy (a pokud ano, tak ať stojí přenos klidně 500 Kč), vůbec by mi nevadilo, kdyby z nejvyšší české hokejové a fotbalové soutěže byly přenosy jen na placených televizích, kdy přenosy by navíc měly být výrazně dražší než doposud.
Chci diváka a fanouška na stadionu, né u televize nebo u mobilu v obýváku. Ano, pro mnohé, kteří nevyrůstali na "S mikrofonem za hokejem", na teletextu apod., je to nepohodlné a dnes obtížně představitelné, ale já jsem takto nastaven.
David D wrote on 20.9.2022 at 7.40
PaoloCZ-k tomu přenosu není to novinka loni to měly už skoro všechny týmy pro zatraktivnění soutěže jedine dobře. Loni byla jen hra bez komentáře což by se u nás hodilo ten komentátor nebyl jeden z nejlepších
J.R. from B.K. wrote on 19.9.2022 at 22.31
Pokud by bylo na mně, vůbec bych se nebál možnosti, aby o začátcích domácích utkání hlasovali JEN PERMANENTKÁŘI. Což třeba, jen tak mimochodem, nejsem ani já. Roky tvrdím, že permanentkář by měl být ten, kdo čerpá výhody, komu bychom měli dávat i průběžně najevo, že si jej jako fanouška vážíme. A i tohle, spolurozhodovat o věcech kolem klubu, je výhoda. Jedna z největších.
PaoloCZ wrote on 19.9.2022 at 22.19
Pročítám zrovna článek na hokej.cz a nestačím se divit.

I proto, že se soutěž zatraktivňuje také z marketingového hlediska: utkání se budou vysílat na webu czechicehockey.tv, asociace navíc sehnala partnera v podobě společnosti Perinvest Media. „Pro nás to byla priorita. Chtěli jsme dokázat všem, že o druhou ligu zájem je, jen je potřeba jednat," vypráví prezident ADK LH Ondřej Poul.

Klub AZ Havířov také plánuje poskytovat on-line přenosy, jako tomu bylo za Chance ligy? Tiše doufám že né 👎
Libor67 wrote on 19.9.2022 at 20.47
No upřímně bych z těch 15 nebo 15:30 taky nebyl moc nadšený
Maroš wrote on 19.9.2022 at 20.26
Já myslím, že toto už má být dávno rozhodnuto před začátkem soutěže, ale co, jak to bude tak to bude, permice jsme s kámoši koupili před tím, než jsme věděli v kolik se bude hrát, jelikož jsme čekali, že přes týden se bude hrát v 18:00 a v sobotu nejdříve v 17:00 tak snad nám nějaký zápas výjde. Je to poučení do další sezóny 🙂 AZ
vicem wrote on 19.9.2022 at 20.16
Věřím,že zdravý rozum zvítězí a ten čas neprojde.....
MatyAZ wrote on 19.9.2022 at 19.49
Pokud by to mělo být od 15:00-15:30, tak bohužel pro mě sobotní zápasy skončily 😢
J.R. from B.K. wrote on 19.9.2022 at 18.15
Důležitá poznámka! ☢️
Prezident klubu Malíř nám sdělil, že si klub velice vážně pohrává s myšlenkou, že by sobotní zápasy začínaly dříve. Pro někoho nezvykle brzy, pro jiného logicky. Kdy? Třeba od 15, možná 15:30 hod. Proč? Důvodů je více, až se o této možnosti bude reálně debatovat, rád je zde napíši. Středeční zápasy by nakonec mohly být od 17:30, ale i to je ještě téma k diskuzi.
S Petrem Malířem jsme se shodli, že od věci by nebyla anketa na klubovém webu, kdy nyní, i díky mé dobré spolupráci s klučinou z eSport, bychom si "posvítili" na to, aby nemohla být zmanipulována jako před cca 9 lety, kdy anketa měla rozhodnout, zda roztleskávačky ano nebo ne. 🙂 Tohle bychom ještě museli nějak chytře doladit, aby hlasovali opravdu jen fanoušci AZetu. A né kdekdo, kdo má na Fb potřebu grcat, ať už je téma jakékoliv.
Pamatuju, že jsem tady mnohokráte v minulosti psal, že takhle dřívější začátek, a to jsem absolutně neměl tušení, že by se tak někdy mohlo stát, by mi ani trochu nevadil, ba naopak.
J.R. from B.K. wrote on 19.9.2022 at 16.41
"Při setkání vedení klubu s fanoušky se také křtily nové dresy"
(odkaz na článek na klubovém webu)


Včerejší schůzka mě hodně bavila. Moc příjemná moderace paní Foldyna Holendové, velmi příjemně jsem byl překvapen, že všichni pánové (Malíř, Mikulík, Kolarz i J. Raszka) jsou velmi schopnými rétory, což u lidí ze sportovního prostředí není vždy pravidlem. V neposlední řadě mě moc potěšili i fanoušci! Že se ptali. Líbilo se mi to, otázky měly hlavu a patu a já se opravdu bavil. Děkuji!
Je tradicí, že po oficiálním ukončení takových schůzek vždy následují otázky tzv. off record neboli mimo záznam, v tomto se vždy vyžíval hlavně Patrik Rimmel 😀, na tuhle část schůzky se vždy extrémně těším a z rukávu tasím otázková esa 💣. K neformálním debatám byli pánové přístupní i včera, nejprve jsme si "nechal předvolat" pana Malíře, no a když píši, že předvolat, tak opravdu to tak probíhalo. Kdy paní Foldyna Holendovou jsme požádali, aby si k nám přisedl i trenér Raszka, spolu s ním dobrovolně přišel Milan Mikulík, následoval kulomet otázek 🙂. Bylo to dobré. Chlapi nám odpověděli na všechno, na co mohli (i na bitku Mikulík vs. Klimša!), i když trenér Raszka se samozřejmě ošíval, když jsme z něj tahali, kdo bude první centr apod. 😀, zcela logicky nemohl prozradit vše, nicméně třeba systém přesilovek, video koučink, hodnocení jednotlivých hráčů apod., o to všechno se s námi z velké části podělil. Tím, že tyto otázky byly off record, tak odpovědi zde, i z úcty k dotyčným, nikdy nezazní.
Říkám také zcela na rovinu, že jsem ještě před schůzkou, kdy v hospodě jsem byl úplně první, vyzval prezidenta Malíře, ať za fanoušky jejich útratu neplatí, prezident klubu mi odvětil, že "ne ne ne, neexistuje, my jsme vás pozvali, takže za vás zaplatíme, přijde mi to normální a logické". Fanoušci to naštěstí nevěděli, kdoví, jak by se někteří rozšoupli 🙂.
Mimochodem, je účast 30 lidí málo? Hodně? Akorát? Odpovím jednoduše. Pokud na AZet bude chodit třeba 1000 lidí a pokud jich na hokejové Pardubice chodí třeba 8000, přišlo by na takovou schůzku v Pardubicích logicky 8x více lidí, čili 240 fanoušků?
Jak říkám a opakuji se, já se výborně bavil a měl pocit, že se baví i všichni ostatní. Opět, a v posledních týdnech to nebylo poprvé, jsem cítil něco, co jsem už dlouho necítil za předchozího vedení. Dostali jsme také návrh, ať si pro příští schůzku vybereme, zda ji chceme raději ve VIPce nebo opět v hospodě, no a pokud v hospodě, tak si klidně můžeme vybrat, v jaké...Pokud bychom "našli" hospodu s vlastní a uzavřenou banketkou, bylo by to úplně super. Nějaké tipy v hlavě mám.
Musím také zmínit, že jsem zde mnohokráte psal o tom, že poprvé od vzniku novodobého AZetu možná půjdeme do nové sezóny s kapitánem, který není odchovanec havířovského hokeje. No a vida, nakonec tomu tak není, i do 13. sezóny v řadě za sebou, díky synkovi z Bludovického kopce, půjdeme s tím, že písmeno C na dresu bude mít někdo, kdo naše město dobře zná. Za mě super.
P.S. Na mou výzvu, zda někdo sní 3 tyčinky Havlík za 1 minutu, a já vítězi dám ihned 200 Kč, reagovali 2 fanoušci, pokusy obou byly neúspěšné. Času 1:00 se navíc ani nepřiblížili. K zobání byly na stolech také čipsy a arašídy, jediným mínusem celého setkání je tak jedna zničená židle pod návalem kil klubového fotografa.
Web wrote on 19.9.2022 at 13.59
Přinášíme grafické znázornění včerejší návštěvnosti webu az-fans.net.
Web navštívilo celkem 1631 čtenářů, načten (aktualizován) byl 3566x. Výrazné zvýšení aktualizace webu je pak patrné od 17:00, kdy začal zdejší online přenos ze schůzky v Beskydu, například mezi 17:00 a 18:00 byl web aktualizován 473x.

J.R. from B.K. wrote on 19.9.2022 at 13.07
Lenny: Ahoj. Jelikož je zájmem nejen mým, aby na takové schůzky chodili fanoušci osobně, tak odpovědi zde nezazní. Nechtěl bych docílit toho, aby se do budoucna jen čekalo u počítače nebo telefonu, tohle "pohodlné fanouškovství" mi moc nevoní. A nemyslím to vůči Tobě ani nikomu jinému jakkoli osobně nebo útočně, konám tak pro lepší provázanost havířovské hokejové komunity.
Na druhou stranu každý, kdo žije alespoň 30 km od Havířova, mi může napsat, rád mu postřehy ze schůzky sdělím (jeden takový fanoušek už se mi ozval).
V neposlední řadě, pro ty, kteří ještě prahnou po nějakých perličkách apod., zde DNES přinesu ještě jeden příspěvek, který se včerejška bude týkat...
Lenny wrote on 19.9.2022 at 12.44
Ahoj, budou zde i odpovědi na včerejší otázky, viz. níže? Děkuji. L.
Toman wrote on 19.9.2022 at 12.30
Dresy vidím prvně a musím říct, že jsou hodně povedené. I ty miniaturní kladívka na černém lemu,to je super detail, že to není "jen" čistě černé.. Tleskám!
J.R. from B.K. wrote on 19.9.2022 at 7.15
V následujících 24 hodinách zde napíšu nejméně dva příspěvky. Jednak ještě zhodnotím včerejší "beskydskou schůzku" s určitým odstupem času a bez emocí, ve druhém příspěvku také zmíním sobotní schůzku fanouškovskou. Zítra v 9:00 pak vydám slibovaný report ze slávistické Tribuny Sever, kdy obrovskou motivací k psaní mi je, že se na článek těší i někteří extraligoví hokejisté... 😀❤️
Mezitím také napíši jeden článek pro oficiální klubový web, ten bude k přečtení pravděpodobně ještě dnes.
Slon z RBH wrote on 19.9.2022 at 6.27
Jen pro upřesnění, židli nerozsednul Slon, ikdyž se to nabízí, ale fotograf MP😃
Slon z RBH wrote on 18.9.2022 at 23.02
Děkuji všem přítomným na schůzce s Azetem za krásně strávené odpoledne a večer
vicem wrote on 18.9.2022 at 20.17
18:10 HD nikdy nejel,ten se jen třepal...
J.R. from B.K. wrote on 18.9.2022 at 16.26

Vítám všechny čtenáře u onlajn reportáže z hospody Beskyd, ve které by v 17:00 měla začít schůzka mezi klubovým vedením a fanoušky AZetu, kdy oficiálně odtajněny budou i nové havířovské dresy. V této reportáži dresy uvidíte, průběžně také budu přinášet různé zajímavosti, perličky a otázky, které padnou, příspěvek bude průběžně aktualizovaný...

16:24 - přišel první fanoušek - Majki Michael
16:27 - zaslechl jsem, že na schůzku dnes dorazí nový kapitán A týmu
16:30 - na každém stole, kromě čipsů a jiných pochutin, jsou i tyčinky Havlík!
16:42 - z klubu jsou zatím přítomni pánové Malíř a Raszka a paní Foldyna Holendové, která sebevědomě odmítla mou nabídku, že už jí předám recept na kynuté knedlíky. #sazka
16:44 - fanoušek Slon z RBH oblékl zatím nejhezčí triko dne.
16:52 - přichází manažer Mikulík.
16:55 - 5 minut před začátkem akce je v hospodě asi 20 fanoušků
16:59 - do Beskydu dorazil nový kapitán AZetu...
17:05 - čeká se na oficiální začátek
17:08 - do mikrofonu hovoří paní Foldyna Holendová, začíná celou akci, představuje přítomné
17:09 - slova se ujímá prezident klubu Malíř
17:10 - zlobí technika, mikrofon hapruje
17:12 - schůzka pokračuje bez mikrofonu, prezident Malíř zvýšil hlas
17:13 - "Chceme budovat klubismus, to je náš úkol číslo 1!" (Petr Malíř)
17:17 - slovo si vzal manažer Mikulík, mikrofon funguje, sláva!
17:23 - trvá docela dlouhý proslov pana Mikulíka, který mluvit rozhodně umí.
17:24 - na cestě do Beskydu je i trenér Raszka, který přítomen zatím není, je představen kapitán týmu MICHAEL KOLARZ. Ten ukazuje i nový dres! Ozývá se potlesk.
17:26 - "Jsem rodák z Havířova, vyrostl jsem na Bludovickém kopci." (Michael Kolarz)
17:29 - také Michael Kolarz mluví docela dlouho, i on mluvit umí!
17:30 - zatím nikdo neotevřel tyčinky Havlík, fanoušci se ostýchají!
17:36 - pánové Malíř a Mikulík už požírají tyčinky, na soutěž "3 za minutu" si zatím netroufají!
17:36 - jedenáctiminutová a smysluplná řeč Michaela Kolarze je u konce
17:37 - mikrofonu se chopil trenér Raszka, který právě dorazil z klubové akce 7. třídy.
17:40 - paní Foldyna Holendová představuje tmavou variantu dresu, Ten je modrý, dresy jsou opravdu krásné.
17:41 - "Novinkou je, že na dresu není reklama žádného našeho partnera" (Foldyna Holendová)
17:43 - Bradka z RBH křtí nový dres - pivem. Byť chtěl rumem.
17:45 - nyní je prostor pro otázky, první pokládá "neznámý fanoušek".
17:45 - PROČ JSTE SE NEDOMLUVILI S LUKÁŠEM BEDNÁŘEM?
17:46 - fanoušci už hojně požírají Havlíky, sůl z nich zatím neolupuje nikdo.
17:48 - zajímavá a velmi obsáhlá odpověď Mikyho Mikulíka na téma Lukáš Bednář.
17:50 - BYLY I JINÉ MOŽNOSTI, KDO BUDE KAPITÁNEM? JAK VOLBA PROBÍHALA?
17:53 - JAK PROBÍHALA JEDNÁNÍ S LUKÁŠEM DANEČKEM? Tento třetí dotaz položil fanoušek Majki Michael, ten předchozí pak Dřez DC.
17:55 - MŮŽETE NÁM OFICIÁLNĚ ODTAJNIT KÁDR? Opět Majki Michael.
17:56 - PROPOJENÍ AZETU S HOKEJEM V ČESKÉM TĚŠÍNĚ? Ptá se Kdj-AZ.
17:58 - KDO ZVEDNE V POSILOVNĚ NEJVÍC? Opět otázka od Kdj-AZ.
18:00 - Nyní nezazněla přímo otázka, ale velmi příjemné poděkování jednoho z fanoušků.
18:01 - ptá se Majki Michael, i díky nedobré akustice jsem otázce příliš nerozuměl.
18:03 - JE V PLÁNU NĚJAKÁ ALTERNATIVA TŘETÍCH DRESŮ?
18:03 - JAK TO VYPADÁ SE STAVBOU NOVÉ HALY?
18:04 - JAK SE PROMÍTNE VYSOKÁ CENA ENERGIÍ?
18:05 - JAKÝ JE NEJOBLÍBENĚJŠÍ CHLAST PANA KOLARZE A PROČ ZROVNA RUM?
18:07 - až nyní první otázka od J.R. from B.K. NĚJAKÁ JMÉNA HRÁČŮ, KTERÉ JSME LÁKALI A KTERÉ SE NEPOVEDLO PŘIVÉZT?
18:08 - druhá otázka J.R. from B.K., tentokráte na trenéra Raszku - JAK TĚŽKÉ BYLO ZMĚNIT NASTAVENÍ HLAVY OHLEDNĚ TRÉNINKŮ V TŘINCI A V HAVÍŘOVĚ?
18:10 - završuji hattrick a ptám se pana Mikulíka, JAKOU NEJVYŠŠÍ RYCHLOSTÍ JEL NA SVÉ MOTORCE HARLEY-DAVIDSON? Případní policisté v šenku jsou vyzváni, aby si zacpali uši.
18:12 - JE KLUB FINANČNĚ ZAJIŠTĚNÝ? JSOU NĚJACÍ POTENCIÁLNÍ SPONZOŘI, SE KTERÝMI JEŠTĚ JEDNÁME?
18:13 - UVIDÍME PANA MALÍŘE NĚKDY NA LEDĚ?
18:14 - PŘI SOUČASNÉ CENĚ ENERGIÍ, JE VŮBEC REÁLNÉ POSTAVIT DRUHOU HALU?
18:15 - HRÁČI JSOU ZAMĚSTNANCI NEBO CHODÍ DO PRÁCE?
18:17 - JAK DOPADLI HRÁČI, KTEŘÍ ZDE BYLI NA ZKOUŠKU?
18:19 - TRENÉRE, CHÁPU HRÁČI SYSTÉM HRY, KTERÝ PO NICH CHCETE? PROTOŽE VE 2. LIZE NENÍ ÚPLNĚ ZVYKEM HRÁT NĚJAKÝ PROPRACOVANĚJŠÍ SYSTÉM.
18:21 - ptám se Michaela Kolarze trochu překvapivě na vyhazov Radka Veselého, protože Veselka si "stěžoval", že se jméno právě Michaela Kolarze, který pomáhal Veselého agentovi, tehdy skloňovalo...
18:25 - fanoušek Jazda děkuje vedení za to, že fanouškům dnes věnovalo svůj čas.
18:26 - Jazdova slova si vysloužila bouřlivý potlesk.
18:26 - Petr Malíř ukončil oficiální část schůzky.
18:30 - prezident Malíř přišel k jednomu ze stolů, zaznívají otázky tzv. "pod čarou", spíše neveřejné.
18:32 - kapitán Kolarz si se všemi velice sympaticky podává ruku, opouští hospodu.
18:45 - ke stolu nejaktivnějších fanoušků se sedli trenér Raszka a manažer Mikulík, už zodpověděli asi 20 otázek "pod čarou". Od obou výborná iniciativa!
19:10 - pan Malíř zaplatil útratu za všechny fanoušky
19:12 - pánům Mikulíkovi a Raszkovi (trenér) jsme položili asi 40 dotazů "pod čarou". Skvělé povídání s nimi bylo! Dostlai jsme odpovědi prakticky na všechno.
19:15 - Slon z RBH rozsedl žili, ta je nenávratně zničena
19:18 - paní Vendula Holendová, oba Raszkové a pan Mikulík opustili hospodu. Je to za námi, nyní už zůstaly prakticky jen násosky...

Tímto je onlajn přenos u svého konce, díky všem, kteří si jej přečetli, snad i někoho bavil. Hezký večer.
J.R. from B.K. wrote on 18.9.2022 at 11.14
"Klubové focení AZetu je za námi, povedlo se!"

Marketingovým manažerem Michalem Raszkou jsem byl požádán, zda bych pro klubový web napsal článek z nedělního setkání vedení klubu s fanoušky. Souhlasil jsem. O pár hodin později jsem byl člověkem z eSport, který aktuálně supluje roli šéfredaktora havířovské redakce, požádán, zda bych případně mohl napsat i článek z klubového focení, protože nikdo ze zbylých redaktorů nemůže. Samozřejmě, jasně, neměl jsem s tím problém. Ohledně sepsání článku jsem však dostal zajímavou podmínku. Jakou?

Měl jsem "zakázáno", dát do článku fotku nového dresu, jakkoli jej popsat. Mohlo mi to přijít jakkoli pitomé a hlubší smysl postrádající, ale souhlasil jsem. V sobotu brzy ráno, s dostatečným předstihem, jsem vyrazil na zimák, pro fanouškovský web, protože primárně jsem stále fanoušek, jsem přinesl onlajn reportáž z klubového focení, bylo těžké pro mě nepsat o vizáži dresů, však zachoval jsem se loajálně a tohle téma vynechal. Byť jsem jej, jako fanoušek a né redaktor, mohl klidně zpracovat.

Po příjezdu ze zimáku domů jsem se ihned pustil do sepsání článku (viz úvod tohoto příspěvku a odkaz na článek) pro oficiální web. Udělal jsem také to, co radím svým kolegům. Zvedl jsem telefon, napsal Michalu Raszkovi a Robinu Pavlasovi, zda je mohu poprosit o pár krátkých vět, které článku dodají šmrnc. Oba souhlasili, za 10 minut jsem měl jejich reakce. Dokončil jsem článek, dodržel zadaní, článek odeslal, bylo hotovo, v neposlední řadě jsem "tlačil" na člověka z eSport, ať článek vydá ještě "za tepla"...

Proč o tom všem píši? Chci trochu nechat nahlédnout do kuchyně havířovské redakce, chci i takto poradit svým kolegům, jak to lze dělat. Víte, byl jsem jimi osočován, že jen kritizuji, že neporadím apod. Ne, absolutně nesouhlasím. A vysvětlím proč. Havířovská redakce nefunguje. Ano, musím to tak napsat, ale zatím stále nefunguje. Zeptám se - jak mám mladému klukovi poradit, když si poradit nenechá? Jak mu mám vysvětlit, že "sorry, ale takhle ne, tohle tady máš blbě, tohle předělej apod.", když článek poprvé vidím až ve chvíli, kdy je na webu? Omlouvám se, ale musím to říct - byly to jen prázdné kecy o tom, že místo kritiky mám radit. Prázdné kecy a vaše výmluvy, kdy neumíte pracovat právě s kritikou. O mé rady bohužel dotyční ZATÍM nestojí a já to respektuji. Nemám s tím problém, pak se ale prosím neuchylujme k nepravdám a věci nazývejme pravými jmény. Havířovská redakce stále nefunguje, jedna skupina si hraje na svém písečku, kdy tam stále cítím vliv pana Vlčka, no a já jsem pak taková samostatná jednotka, takový americký Abrams, když už jsem zde některým redaktorům v minulosti přiřadil názvy tanků 😀, za což nemám problém se dnes omluvit. Být samostatnou jednotkou mi nevadí, nemám s tím sebemenší problém, jen popisuji stav věci a zvedám varovný prst. Pokud nezačnete přemýšlet a nezačnete to dělat jinak, nebude redakce fungovat nikdy. Nebude fungovat, dokud tím klubem nebudete žít alespoň z 50% jako já. A může to znít komukoli jakkoli arogantně, ale nikdo z redaktorů tím klubem nežije ani ze 30% jako já. Potom i ta redakční práce podle toho vypadá... Nejsem si proto jist, zda v blízké době redakce fungovat bude, kéž by ji nový šéfredaktor Petr Miklas oživil, protože práce, kterou je potřeba udělat, je obrovské penzum... Držím mu palce.

Proč o tom píši veřejně a zde? Ano, někteří mi mohou vyčíst neloajalitu, ale má to své opodstatnění. Mám vyzkoušeno, že jinak to bohužel nejde, jinak to nefunguje, jinak ty, o kterých často píši, ani na chvíli nenapadne, že je něco špatně. Navíc, a teď si trochu rýpnu - kolegům to ani nemám kam napsat, protože jak zmiňuji výše, je píseček, na kterém si hrajeme a pak jsem já.. 🙂 Čert ví, zda za má kritická slova nepůjdu ke svému nadřízenému, kterým je samozřejmě šéfredaktor, na kobereček. Vlastně bych šel i rád, alespoň bych měl šanci hýbat stavem věcí...

Závěrem ještě jedna důležitá věc. Psal jsem o tom, že jsem dostal "přikázáno", že v článku nesmím zveřejnit podobu nového dresu, ani jej nijak hodnotit. Vyhověl jsem, neudělal to. Neudělal jsem to ani jako fanoušek, přitom bych na to měl "svaté právo". Co mě však zarazilo? Ani tak né to, že nové dresy si hned fotili rodiče a zatímco já měl "zákaz", tak dresy už zaplavily Facebook. Tomu zkouším rozumět, to jsme přece museli čekat. Však nejde mi na rozum, že vizáž nových dresů zveřejňují i někteří trenéři AZetu. Zveřejňují ještě dříve, než dres bude DNES oficiálně představen. Sorry, ale pomátli jste je. Když jsem to "vydržel" a zvládl já, nechápu vaše konání, kor když klub AZ Havířov vás platí... Příště, když to řeknu trochu blbě, bych se i já mohl na "zákazy a doporučení" z vysoka vysrat...
J.R. from B.K. wrote on 18.9.2022 at 10.19
Na tribuně se pohybuji více než 30 let, aktivně pak nějakých 23. 23 let aktivně. Tribunou žiju, tribunu sleduju, mapuju, tribunu miluju. A jsem hrozně alergický na to, když ji hodnotí někdo, kdo o ní moc nemá páru, když ji hodnotí někdo, kdo umí zakřičet "jebat Opavu", ale pro tribunu vlastní neudělá nic.

Často jsem četl o tom, že slávistická TRIBUNA SEVER, na které sídlí kotel Sešívaných, je kult. Už několik let jsem tento kult, zda jím tato tribuna opravdu je, chtěl zmapovat. Konečně se mi to podařilo. Je kult? Není? V čem je výborná? V čem mě zklamala? Jak by dopadlo její srovnání s kotlem chacharů? Lze to vůbec srovnávat?

"Stojím asi 10 metrů od spíkra, neustále pokukuji jak po něm, tak po klucích v jeho okolí. Třeba po těch, kteří vzhůru nohama věší ukořistěnou vlajku rivala z Budějovic (viz foto). Většina jich je radikálně orientovaných, zkouším si dávat pozor, aby mé sledování nezbystřili. Najednou vidím, že 3 z těch kluků se z míst u spíkra seberou a jdou směrem ke mně. Jednu tvář si pamatuju z hokeje. Doufám, že jdou jen na záchod, pro klobásu nebo na pivo. Tři mladíci se však zastaví 2 metry ode mne. Stojí. Je mi to krajně nepříjemné, říkám si, zda tu takto stojí kvůli mě, zda mě třeba poznali. Musím nyní udělat něco, čímž od sebe odpoutám případnou pozornost. Musím ze sebe "udělat slávistu". Využívám momentu, kdy charismatický slávistický spíkr rozjíždí chorál, který znám, protože se mi moc líbí. Využiju znalosti slov, otevírám ústa a dělám, že zpívám také. Nezpívám, jen hýbu ústy do rytmu a hrozně moc doufám, že mé "fandění" ti tři kluci uvidí..."
"SKS chorál..."

V úterý, přesně v 9 hodin ráno, zde přinesu obsáhlou reportáž z návštěvy Tribuny Sever, kdy díky té návštěvy jsem si uvědomil a pochopil věci, nad kterými jsem doposud nepřemýšlel a viděl je třeba jinak...